Олег Чурій не перепризначений на посаду заступника голови НБУ

14:39, 06.07.2020
Олег Чурій не перепризначений на посаду заступника голови НБУ

Олег Чурій є членом команди звільненого з посади голови НБУ Якова Смолія.

Рада Національного банку відмовилися перепризначити Олега Чурія на посаду заступника голови Нацбанку України терміном у сім років.

 

Раніше пан Чурій, якого вважають членом команди звільненого голови НБУ Якова Смолія, обіймав цю посаду 5 років.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це рішення поінформував голова Ради НБУ Богдан Данилишин у понеділок.

 

"6 липня відбулося позачергове засідання Ради Національного банку (далі – Рада), на якому було розглянуто подання голови НБУ Смолія щодо призначення Чурія Олега на посаду заступника Голови Національного банку. Рада утрималася від призначення Чурія на посаду", - пише Богдан Данилишин у Facebook.

 

За його словами, згідно законодавства Олег Чурій перебуватиме на посаді до вступу на посаду новопризначеного заступника голови.

 

І додає, що «Рада і надалі налаштована на конструктивну співпрацю з Правлінням Національного банку України».

 

До речі, пан Смолій вніс подання щодо призначення Чурія майже три тижні тому.

 

У коментарях до посту Данилишина користувачі цікавляться чи узагалі було голосування з цього питання (призначення Чурія) чи йому просто відмовили у призначенні.

 

Зауважимо, що в останній день червня Рада НБУ відмовилася внести питання щодо призначення Чурія у порядок денний.

 

У Нацбанку зазначили, що таке рішення може вказувати на політичну вмотивованість окремих членів Ради НБУ, які не підтримали цю пропозицію.

 

Раду НБУ впродовж багатьох років очолює Богдан Данилишин, який має перманентний конфлікт з правлінням НБУ. У 2019 році Рада НБУ визнала діяльність правління Національного банку в частині формування та реалізації валютно-курсової політики неефективною.

 

У відповідь Яків Смолій натякнув на синхронність тез Ради НБУ на чолі з Данилишиним та олігарха Ігоря Коломойського з його прибічниками. За словами Смолія, частина Ради НБУ безпідставно продукує негативну оцінку політиці НБУ.

 

Як повідомляла "УМ", Верховна Рада підтримала відставку Смолія 3 липня.