План послаблення карантину в Україні

11:55, 08.04.2020
План послаблення карантину в Україні

З 14 квітня відкриються маленькі магазини, які мають площу до 400 кв. м

З 14 квітня в Україні планують розпочати послаблення карантинних обмежень, які запровадили ще в середині березня.

 

Про це повідомили низка ЗМІ з посиланням на власні джерела опублікувало орієнтовний план поетапного пом’якшення карантину.

 

Так, з 14 квітня відкриються маленькі магазини, які мають площу до 400 кв. м, а також усі будівельні та садові комплекси незалежно від площі.

 

З 1 травня відкриються інші магазини, торгові центри, перукарні.

 

Із середини травня відновиться навчальний процес у школах. Також дозволять приймати відвідувачів ресторанам і косметичним салонам.

 

Відкривати кордони поки що не планують: їх можуть залишити закритими до кінця червня, аеропорти також працювати не будуть. Обмеження на виїзд з України будуть залежати від розвитку ситуації.

 

Крім того, за інформацією  видання LB.ua, святкування Великодня забороняти не будуть. Карантинні обмеження не дозволяють ходити в гості, але перевіряти дотримання цих правил поліція не буде.

 

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 3 квітня заявив, що уряд готується послаблювати карантин в Україні з кінця квітня: поступово відновлювати роботу підприємств та громадського транспорту.

 

Натомість, за його словами, обмеження на прогулянки та масові зібрання ще продовжать, як і карантин для літніх людей, студентів і школярів. Поки що, відповідно до останнього рішення уряду, карантин в Україні триватиме до 24 квітня включно.