У Радомишлі померла від коронавірусу перша українка

16:03, 13.03.2020
У Радомишлі померла від коронавірусу перша українка

Літні люди найвразливіші до інфікування коронавірусом COVID-19 з летальними наслідками.

В Україні зафіксовано першу смерть від коронавірусу. Йдеться про 71-річну пенсіонерку з міста Радомишль на Житомирщині, яку ізолювали напередодні. 

 

Про це повідомила радник міністра охорони здоров'я, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська на своїй сторінці в Facebook.

 

"На жаль, перший померлий від COVID19 ... Житомирська область...", - написала Голубовська.

 

Це підтвердило МОЗ у спеціально створеному Telegram-каналі про коронавірус в Україні.

 

" В Україні зафіксовано першу смерть людини, інфікованої коронавірусом. 71-річна жінка з Житомирської області, яка 12 березня була госпіталізована із зафіксованим лабораторно підтвердженим випадком COVID-19, сьогодні померла. МОЗ України висловлює співчуття рідним", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, під наглядом лікарів перебувають близькі родичі, з якими вона проживала, та особи, з якими вона контактувала.

 

"МОЗ України зазначає, померла жінка знаходилася в групі ризику", - додали у МОЗ.

 

Згідно зі світовою тенденцією, старше покоління людей найбільш вразливе до інфікування коронавірусом COVID-19 з летальними наслідками.

 

"За результатами аналізу і моделювання РНБО можливого варіанту поширення коронавірусу COVID-2019 в Україні, у зоні найменшого ризику перебувають особи у віці від 10 до 39 років, для яких показник ймовірності захворювання становить 0,2%. Для 40-49-річних - відповідно 0,3%; для 50-59-річних - 1,3%; для 60-69-річних - 3,4%, для 70-79-річних - 7,8%. У зоні найбільшого ризику перебувають літні люди у віці 80+, для них цей показник становить 13,5%", - сказано у повідомленні.

 

Як повідомляла УМ, в Україні зафіксовано два нових випадки коронавірусної інфекції — у жінки пенсійного віку з Житомирської області та чоловіка з Чернівецької області, дружина якого перебувала в Італії протягом останніх 14 днів.

 

12 березня по всій країні введено карантин.  Цього ж дня ввечері, в місті Радомишль на Житомирщині, де зафіксували випадок зараження коронавірусом, ввели надзвичайний стан, після чого призупинили рух транспорту і закрили ринки.

 

Нині ж Україна закриває КПП через коронавірус