Євробачення-2020: Тарас Тополя критикує гурт Go_A

14:15, 25.02.2020
Євробачення-2020: Тарас Тополя критикує гурт Go_A

Лідер гурту Go_A Тарас Шевченко і вокалістка Катерина Павленко під час пресконференції.

Фронтмен групи Антитіла Тарас Тополя заявив, що пісня "Соловей" переможців нацвідбору на "Євробачення 2020" гурту Go-A та їхній номер покажуть світові немічну Україну.

 

Про це Тарас Тополя написав на своїй сторінці у Facebook. Його пост вже викликав обурення у багатьох користувачів. 
 

 

"Абсолютно чужорідна естетика", – безапеляційно заявив Тополя. І додав, що переможець українського відбору на "Євробачення 2020" викликає в нього занепокоєння."Те, що нам намагаються впарити як етно, насправді не наше! Не рідне! Це гарно виконано. Це професійно. Це красиво. Але... Ось ця пісня про Ванюшу, який ходить до дівчини, і готична естетика з образами у формі некромантських зіккуратів – це псевдоетно. Це навіть не третьосортне укро-шароварне вариво, це – гірше. Це спроба впарити Європі патерн про Україну голодоморну, немічну", – написав Тополя.


Музикант заявив, що не здивується, якщо "Ванюша" (той, що на півночі) поставить на "Євробаченні" Україні 12 балів. Так він сказав про РФ."Усе буде в контексті спецоперації", – підсумував Тополя.

 

Пізніше Тополя пояснив свій пост в інтерв'ю «Обозреватель»: "Я нікого не звинувачував, а висловив свою точку зору. Те, що я побачив: це дійсно фольклор півдня, сходу України; фольклор Лівобережної України, яка дуже довго була під Російською імперією".

 

Він зазначив, що загалом український фольклор із різних областей може здивувати своїми текстами і навіть бути незрозумілим, але в цьому випадку важливо, що Україна показує світові.

 


"Мені здається, що цей номер – це така химера. Зліпили ось цей типу автентичний український фольклор з естетикою Малефісенти. Плюс уся ця некромантсько-мортальна історія. Це не моє. Мені це неприємно. Я не хочу, щоб це асоціювалося з Україною сьогодні ", – заявив він.
 

 

25 лютого у Києві музиканти гурт Go_A спільно з організаторами Нацвідбору влаштували пресконференцію, під час якої відповіли на всі питання ЗМІ та громадськості.

 

Відтак гурт Go_A не оминув питань про текст треку та резонансний коментар Тараса Тополі в мережі. На це вокалістка колективу Катерина Павленко відповіла, що у пісні є ім'я Ванюша не для того, щоб провокувати людей, а через те, що його використовували у давнину. Коментар вона побудувала на основі власних спостережень, адже тривалий час вивчала фольклор та українські діалекти.

 

"Територія України – одна з найбільших в Європі. І, вивчаючи фольклор всієї держави, я побачила, що в кожному регіоні є свій діалект. Навіть якщо взяти до уваги Суми і Чернігівщину, діалекти дуже відрізняються. Українська літературна мова не була споконвіку. Через те, що ми працюємо з фольклорним матеріалом, намагаємось у всіх цих піснях викопати те найдавніше, почути, записати. Таким чином формується наша творчість. І використали ці діалектизми не тому, що ми так захотіли, а тому, що так колись було", – пояснила Катерина Павленко. 

 

Окрім цього, солістка гурту Go_A зізналась, що не тільки Тарас Тополя звернув увагу на слова конкурсної пісні: десятки людей прокоментували трек на офіційних сторінках колективу. Тому Катерина Павленко не приховувала свого захвату від того, що українці почали звертати увагу на такі речі. 

 

У кожного своя думка. У нас не було мети когось спровокувати. Ми багато думок щодо неї читаємо. Це ж добре, що в українців є фантазія, що вони нарешті аналізують тексти. Мені раніше здавалось, що всім байдуже, про що співається в пісні. А тут вони проаналізували так глибоко, і так багато теорій з'явилось. Я радію з цього. Аби вони ще цей потенціал свій спрямували в якусь творчість, це було б взагалі чудово, – прокоментувала вона. 

 

Однак не обійшлось і без особливої відповіді. Підтримуючи гурт Go_A, музичний продюсер Нацвідбору Євробачення-2020 Руслан Квінта по-своєму прокоментував питання журналістів про заяву лідера колективу "Антитіла". 

 

"Це все одно, якби сказали, що Тарас Тополя – син дерева, а його дружина – хлопчик, бо вона Alyosha", – зазначив Руслан Квінта.

 

Як повідомляла УМ, переможцем нацвідбору на "Євробачення 2020" став гурт Go-A із піснею "Соловей". Він здобув максимальну кількість балів від журі та телеглядачів.

 

Конкурс "Євробачення 2020" проведуть у Роттердамі (Нідерланди). Перший півфінал відбудеться 12 травня, другий – 14 травня, а гранд-фінал – 16 травня. Конкурс будуть вести актриса й ведуча Шанталь Янзен, ведуча, співачка, яка двічі брала участь у "Євробаченні", Едсілія Ромблі та співак Ян Сміт.

 

Учасник від України у Роттердамі виступить у першому півфіналі. У нього буде 16 конкурентів.