У Вінниці суд зупинив провадження про «повернення» Спасо-Преображенського собору Московському патріархату

15:51, 25.01.2020
У Вінниці суд зупинив провадження про «повернення» Спасо-Преображенського собору Московському патріархату

Вінницький апеляційний суд зупинив апеляційне провадження за позовом прихильника УПЦ МП до перереєстрованої релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Вінниці. Розгляд продовжиться після закінчення перегляду схожої справи у Верховному Суді

 

Як повідомила прес-секретарка Вінницького апеляційного суду Надія Чорна-Гаража відповідна ухвала була прийнята 23 січня 2020 року, передає місцевий портал Vежа.

 

Причиною зупинки апеляційного оскарження такого переходу є необхідність, на думку суду, закінчення перегляду  Верховним Судом справи № 598/157/15-ц, в якій позивачами виступили одинадцять парафіян УПЦ МП релігійної громади "Парафії святого Архистратига Михаїла" села Бутин Збаразького району Тернопільської області.

 

Там віряни Московського патріархату ще у 2015 році почали оскаржувати перехід від єпархії Української православної церкви Московського патріархату до єпархії Київського Патріархату, що стався в лютому 2014 року. Наразі провадження перебуває на розгляді в Об`єднаній Палаті Касаційного цивільного суду Верховного Суду.

 

Натомість, у випадку позову громадянина Никодима Виговського до релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Вінниці Православної церкви України ситуація дещо схожа. Позивач просить визнати недійсними рішення парафіяльних зборів від 18.12.2018 року та від 06.02.2019 року, коли офіційно було вирішено перейти до ПЦУ та внести зміни до статуту (які позивач також хоче визнати недійсними).

 

Пізніше, 27 листопада 2019 року, Вінницький міський суд закрив це провадження, мотивуючи це тим, що “суди не уповноважені вирішувати питання, пов’язані зі зміною канонічної підлеглості релігійної організації”. Втім прихильники Московського патріархату вирішили таку ухвалу оскаржувати.

 

 

16 грудня 2018 року у Свято Преображенському кафедральному соборі УПЦ МП у Вінниці, митрополит Вінницький та Барський Симеон (Шостацький) оголосив про свій перехід до новоствореної автокефальної української помісної церкви та про перехід громади Спасо-Преображенського кафедрального собору до ПЦУ.

 

Як стверджує митрополит Епіфаній, церква Московського патріархату почала судову війну за повернення релігійних громад, які перейшли до ПЦУ.