«Розтрощили та викинули в яму»: в Польщі вкотре сплюндрували меморіальну дошку воїнам УПА

12:02, 21.01.2020
«Розтрощили та викинули в яму»: в Польщі вкотре сплюндрували меморіальну дошку воїнам УПА

У Польщі на горі Монастир біля села Верхрати у Підкарпатському воєводстві невідомі знищили меморіальну дошку з могили воїнів Української повстанської армії.

 

Про це пише газета українців у Польщі “Наше слово”.

 

Зазначається, що меморіальна дошка на могилі була присвячена членам УПА – жителям навколишніх сіл, які загинули в бою з НКВС у довколишніх лісах 2-3 березня 1945 року.

 

Про факт знищення таблиці Об’єднанню українців у Польщі стало відомо від людини, яка побувала на горі під час різдвяних свят.

 

Таблиця вже була розбита у 2015 році. Тоді невідомі розтрощили гранітну плиту з переліком 62-х загиблих, а хрест на пам’ятнику помалювали в біло-червоний колір.

 

Тепер же таблицю розбили на дрібніші шматки, які викинули в яму.

 

Зірвано також вишиті рушники з дерев, які восени у рамках вшанування померлих повісили польські активісти та представники інтелігенції.

 

Місце пам’яті на горі Монастир було встановлене законно в результаті діалогу Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва із представниками Об’єднання українців у Польщі та Всесвітнього об’єднання солдатів Армії крайової.

 

На могилі є напис: “Загинули в боротьбі за Україну”, затверджений минулим секретарем Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва Анджеєм Пшевозніком.

 

На пам’ятнику розміщені лише імена та прізвища і дати народження похованих осіб без жодних військових звань і символіки.

 

Об’єднання українців у Польщі засудило цей акт вандалізму у офіційній заяві.

 

Меморіал у селі Верхрата Любачівського повіту Підкарпатського воєводства Польщі, зруйнований вандалами в жовтні 2016 року.  Відповідальність за плюндрування могили взяли на себе радикальні націоналісти з організації “Табір великої Польщі” (Oboz wielkiej Polski).