Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент оголосив голодування

11:29, 10.12.2019
Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент оголосив голодування

(фото Радіо Свобода)

Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ 10 грудня біля будівлі Кабінету міністрів України у Києві оголосив безстрокове голодування.

 

Як повідомляє Крим.Реалії, архієпископ Климент вийшов із плакатом «Забезпечте права релігійної свободи українців в Криму» і заявив, що починає голодування.

 

«Я приїхав до Києва, мені вже нічого втрачати. Я офіційно заявляю: з цього дня я починаю безстрокове голодування. Доти, поки Кабінет міністрів України не вирішить питання захисту релігійних свобод на території Криму, гарантування безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ. Поки Кабінет міністрів своїми рішеннями не забезпечить збереження церковного майна, а це не тільки приміщення, а й ікони, які можна віднести сьогодні до сучасного сакрального мистецтва. Це історичні речі, які мають національно-культурну цінність», – сказав архієпископ Климент.

 

За його словами, він припинить голодування тільки після «виконання низки конкретних дій із боку української влади».

 

«Вимога: зустріч із прем’єр-міністром України, визначення терміну, коли питання, які протягом п’яти років ставилися перед Кабінетом міністрів, будуть вирішені. До цього часу я не припиню голодування. Якщо вони зроблять це протягом тижня – добре. Якщо ні, то з Києва мене вивезуть або в труні, або з постановою (Кабміну – ред.) я поїду в Крим», – додав він.

 

Під час оголошення голодування до архієпископа Климента ніхто з представників української влади не вийшов. Публічних коментарів прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з цього приводу поки що немає.

 

Як повідомляла УМ, українська громада окупованого Сімферополя звернулася до Комітету ООН з прав людини з проханням захистити їхні права на проведення служб  Православної церкви України на півострові.

 

24 липня 2019 року архієпископ Климент заявив, що собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги Православної церкви України розгромлений, з храму вкрадені всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
 
 
А 20 серпня кримська єпархія оскаржила розірвання договору оренди єдиного собору ПЦУ в Сімферополі.
 
 
24 вересня 2019 року в управлінні російського Міністерства юстиції анексованого Криму втретє відмовили в реєстрації українського православної єпархії на півострові.
 
 
Арбітражний суд Центрального округу російської Калуги 14 листопада відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії Православної церкви України. 
 
 
Комітет ООН з прав людини двічі просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі.
 
Фактична влада Криму стверджує, що не отримувала рекомендацій ООН щодо храму ПЦУ в Сімферополі.