Супрун не може прийняти «комплекс меншовартості» в українських медіа

11:24, 09.11.2019
Супрун не може прийняти «комплекс меншовартості» в українських медіа

Колишня керівниця Міністерства охорони здоров’я Уляні Супрун заявила, що не може прийняти "комплекс меншовартості" в українських медіа. 

 

Про це вона написала у Фейсбук до Дня української писемності та мови. 

 

"Протягом останніх років я доволі часто спілкуюсь із журналістами і, очевидно, що, постійно читаю чимало медіа. І одна з ключових речей, яких не можу прийняти в українських медіа — це дуже помітний комплекс меншовартості. Напевно, ви теж неодноразово бачили російськомовні заголовки в україномовних матеріалах. Напевно, також помічали, що новина російською на двомовному сайті майже завжди з’являється першою. Напевно, вас також дратує, як багато уваги українські медіа приділяють подіям у Росії", - зазначила Супрун.

 

 

 

Вона нагадала, що згідно із законом про мову, головна сторінка інтернет-видань має завантажуватися за замовчуванням українською, а україномовного контенту має бути не менше, ніж контенту, іншими мовами. Але питання не лише в законі, а й в усвідомленні своєї відповідальності.

 

"Виправдовувати переважання російської мови в редакційних матеріалах трафіком — ганебно. Бо насправді це ніщо інше, як прояв меншовартості. Медіаменеджери та головні редактори мають постійно тримати в голові думку про те, що культурний продукт — це також питання національної безпеки", - заявила Супрун.

 

А те, що топ-посадовці дозволяють собі публічно говорити російською, вести свої сторінки в соціальних мережах російською, та навіть за тривалий час на посаді не намагаються навіть почати вчити мову не робить честі нікому.

 

"Якщо переселенцям із окупованого Донбасу та Криму, людям із інших регіонів, які з дитинства говорили російською, вдалося вивчити державну мову — ця задача під силу і редакторам стрічок новин, і журналістам, і державним посадовцям", -  каже колишня очільниця МОЗ.

 

"Нам усім варто пам’ятати, що мова це — питання національної безпеки і вона завжди на часі", - підсумувала вона.