Депутат від «Голосу»: Якщо будуть кликати на поліграф-вечірку, прийдемо

10:19, 24.10.2019
Депутат від «Голосу»: Якщо будуть кликати на поліграф-вечірку, прийдемо

Депутат фракції «Голос» та перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк заперечує інформацію про те, що представники депутата Антона Яценка могли пропонувати гроші задля «правильного» голосування за законопроект 2047-Д усім членам цього комітету, а не лише нібито «слугам».

 

Про це він заявив у коментарі проекту Радіо Свобода «Ньюзрум».

 

«Це, як мінімум нелогічно та неможливо. До мене і до моєї колеги (Галини Васильченко – ред.) не звертались із такими пропозиціями, але якби ми дізнались про такі факти, якби до нас хтось звернувся, ми би про це дуже голосно говорили і зробили б із цього скандал», – наголосив Железняк.

 

При цьому він припускає, що у Антона Яценка справді міг бути інтерес до голосування за вищезгаданий законопроект, однак, за словами Железняка, Яценко не приходив особисто на комітет.

 

«Можливо він працював якимись іншими методами», – припускає депутат «Голосу».

 

Водночас він готовий за потреби також пройти перевірку на детекторі брехні.

 

«Напевно, ходити опозиційним депутатам до ОП на детектор трішки виглядає якось недемократично, але, якщо будуть кликати на цю поліграф-вечірку, прийдемо. Нам-то у цьому питанні приховувати нічого», – наголошує Железняк.

 

Після провального голосування 18 жовтня, члени фінансового комітету, як стверджує він, одразу ж ухвалили рішення про доопрацювання законопроекту 2047-Д.

 

Сам документ, якого наразі немає у відкритому доступі, за словами депутата, передбачає ліквідацію так званих «оціночних майданчиків» з можливістю додаткової функції оцінювання майна.

 

«Майданчики прибираються і через деякий період (якщо не помиляюсь, в тексті це було 1 квітня 2020 року), громадянам україни дається можливість самим виступати в ролі оцінщиків, якщо вони не згодні з тією сумою, яку їм сформувала єдина база фонду державного майна, вони ідуть до оцінщика і він в рамках 25 відсотків може робити рецензію», - розповідає Железняк.

 

За його словами, нині існуючі «майданчики» нічого, «окрім корупціної складово» не мають.

 

Як повідомляла УМ, ексвіце-прем'єр Павло Розенко зазначив, що Офіс президента підозрює 11 депутатів від «Слуги народу» в отриманні 30 тисяч доларів за голосування проти законопроєкту.

 

Раніше нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський повідомив, що Офіс Президента наполягає на тому, щоб народні депутати від фракції "Слуга народу", які входять до фінансового комітету Верховної Ради, пройшли детектор брехні.

 

Нардеп від "Слуги народу" Євгенія Кравчук, своєю чергою, зазначила, що остаточне рішення щодо використання поліграфа буде ухвалене після консультацій з психологами і криміналістами.

 

Також нагадаємо, у "Слузі народу" розповіли про скандал всередині фракції.

 

Водночас САП відкрила кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабаря у розмірі 30 тисяч доларів 11 народними депутатами з парламентського комітету фінансів.