У Дрогобичі виявили нові захоронення жертв НКВС

15:44, 17.10.2019
У Дрогобичі виявили нові захоронення жертв НКВС

(фото: ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА)

У Дрогобичі на вул.Стрийській, біля колишньої в'язниці НКВС, виявлено поховання людей, які, за припущенням, були розстріляні в 1940-х роках.


Про це повідомляє пресслужба Дрогобицької міської ради.

 

"Не даремно старші за віком люди казали, що з саду позаду будівлі, де колись була в’язниця НКВС на вулиці Стрийській, 3, яблук їсти не можна. Очевидці тодішніх трагічних подій стверджували, що у саду в ямах та ровах знаходяться останки жертв політичних репресій НКВС. Сьогодні, 17 жовтня, цей факт офіційно підтвердили",- йдеться в повідомленні. 

 

 

На території саду, де з 15 жовтня фахівці меморіально-пошукового центру «Доля» проводять пошуково-ексгумаційні дослідження, вже знайдено останки 6 осіб з виявлених 13 захоронень.

 

Фахівці та історики передбачають, що цих осіб було вбито у 1939-1941 роках або після 1944-го року. Ці висновки зроблені з того, що у черепах наявні кульові отвори в частині потилиці. З огляду на хаотичність розташування останків, фахівці припускають, що захоронювали тіла в нічну пору в кілька етапів. Також виявлено рештки взуття, одягу та кулі від зброї, якою у ті часи володіли НКВДисти.

 

 

Як наголосив директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, за фактом злочину скеровано звернення про відкриття кримінального провадження до місцевої поліції. Останки мають оглянути експерти. 

 

Роботи проводять на підставі звернення та ініціативи Дрогобицької міської ради та активних громадян міста.