Володимир В'ятрович йде з посади голови Інституту національної пам'яті (відео)

13:19, 18.09.2019
Володимир В'ятрович йде з посади голови Інституту національної пам'яті (відео)

Історик, громадський діяч, дослідник діяльності ОУН-УПА Володимир В'ятрович заявив, що йде з посади директора Українського інституту національної пам’яті.
 
Звільнення вже ухвалив Кабінет міністрів Олексія Гончарука.
 
За словами В'ятровича, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи.
 
Тим часом на підтримку Володимира В'ятровича у мережі запустили хештег #ДякуюВятровичу.
 
"Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років, - повідомив В'ятрович у Фейсбуку. - Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув.
 
- Україна вільна від тоталітарної символіки.
- Архіви КГБ відкриті.
- Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність.
- Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася.
- Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле".
 

 
За даними "України молодої", на відставці Володимира В’ятровича наполягав президент Володимир Зеленський.
 
Умовою рішення В’ятровича про звільнення за власним бажанням була домовленість на урядовому рівні про те, що УІНП залишиться центральним органом виконавчої влади, продовжить роботу в існуючих штатах і з тією ж ідеологічною спрямованістю, що й у 2014-2019 роках.
 
За словами В’ятровича, він отримав відповідні запевнення прем’єр-міністра Андрія Гончарука.
 
"Дякую усім, хто був поруч протягом п‘яти років. Ми зробили багато. Як сказав перший з реабілітованих за новим законом багатолітній політв’язень Іван Мирон: "Україна стає Україною"", - підсумував В'ятрович.
 
У мережі тим часом активно шириться хештег #ДякуюВятровичу.
 
 

 
 
Володимир В'ятрович був призначений директором Українського інституту національної пам'яті 25 березня 2014 року. У 2008-2010 роках очолював Архів СБУ та розсекречував колишні архіви КҐБ.
 
У 2010-2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету.
 
Автор та співавтор чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював вчену раду Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького".
 
У 2015 році Український інститут національної пам'яті спільно із партнерами розробив 4 законопроекти, які увійшли в історію як Декомунізаційне законодавство.
 
Днями Український інститут національної пам'яті спільно з компанією Yang&Hungry презентував серію з п'яти відеороликів, які розповідають про п'ять головних досягнень Інституту під головуванням Володимира В'ятровича: декомунізація, реабілітація, відкриті архіви, Майдан та популяризація історії.
 
"Оновлена мапа України, мак пам’яті, повністю відкриті архіви КГБ, визнані борці за незалежність, початок реабілітації жертв репресій, Музей Майдану та спростовані міфи щодо української історії — так запам’яталися п’ять років його роботи", - зазначають в Українському інституті національної пам'яті.