Україна просить ЄСПЛ не визнавати зазначену Росією дату окупації Криму

13:59, 11.09.2019
Україна просить ЄСПЛ не визнавати зазначену Росією дату окупації Криму

На слуханнях у Європейському суді з прав людини Україна доводить, що Росія здійснює повний контроль за Кримом з лютого 2014 року і відтоді несе всю відповідальність за порушення прав людини на півострові.

 

Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Відповідні аргументи виклав британський юрист Бен Еммерсон, який входить у юридичну команду України.

 

"Очевидно, що Росія отримала ефективний контроль від 27 (лютого 2014 року), коли встановила військові блокпости по Криму", - заявив, зокрема, він.

 

"У цей день російські сили відкрито вдерлися до Криму повітрям, морем і по землі. Вони блокували та знерухоміли українські військові частини... О 4 ранку російський спецназ штурмував Верховну раду Криму, а згодом депутатів під дулом зброї привели до будівлі парламенту", - нагадав він про події того часу, навівши й інші конкретні приклади того, як Росія взяла під контроль події в Криму.

 

На підставі цього, вважає українська сторона, ЄСПЛ має визнати "ефективний контроль" РФ в Криму і її повну відповідальність за події на півострові.

 

Річ у ті, що Російська Федерація змінила офіційну позицію щодо дати, від якої вона отримала контроль над Кримським півостровом.

 

Нову дату оголосив уповноважений Росії при ЄСПЛ Михаїл Галперін. За його словами, Росія згідна визнати свою відповідальність за дотримання прав людини в Криму починаючи від 18 березня 2014 року.

 

"До 18 березня всю відповідальність за дотримання прав людини несе Україна", - пояснив він.

 

У поясненнях РФ, наданих Суду, йдеться також про те, що від цієї дати, за визнанням Росії, на кримському півострові почала діяти система російських органів влади. Яким чином цього дня українська влада перетворилася на російську, Галперін не уточнив.

 

Раніше у поясненнях до ЄСПЛ Росія визнавала свій контроль в Криму з 21 березня 2014 року. У виступі Галперіна не було пояснень щодо того, що стало причиною зміни позиції.