Безсмертного на переговорах у Мінську замінив дипломат Гребенюк

21:06, 21.08.2019
Безсмертного на переговорах у Мінську замінив дипломат Гребенюк

Замість Романа Безсмертного Україну в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську представлятиме дипломат Валерій Гребенюк.


Про це повідомив посередник від ОБСЄ Мартін Сайдік, передає «Радіо Свобода».

 

За його словами, 21 серпня політична підгрупа продовжувала обговорювати так звану «формулу Штайнмаєра», можливу амністію та проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу.

 

Валерій Гребенюк працював консулом України в США, був начальником Консульсько-правового управління МЗС України, керівником Головної служби зовнішньої політики Секретаріату президента Віктора Ющенка, з 2008 до 2014 року займав посаду посла України в Південно-Африканській Республіці і за сумісництвом у Намібії, Замбії та Зімбабве. У 2014 році призначений дипломатичним радником Служби безпеки України.

 

Як повідомляла УМ, президент України Володимир Зеленський звільнив Романа Безсмертного з посади представника України у політичній підгрупі ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі.

 

 

Водночас команда президента не повідомила Роману Безсмертному про його звільнення.

 

 

"Стиль роботи ОПУ: зі ЗМІ дізнався про призначення і про звільнення з ТКГ у Мінську", -  написав Безсмертний у Фейсбук. 

 

 

Безсмертний висловив думку, що після загибелі військових Україна мала б призупинити участь у Мінському процесі.

 

 

"Після подій у Павлополі перше, що треба було сказати: Україна припиняє роботу в Мінському процесі до моменту, доки не буде зібрано "нормандський формат", - сказав він.

 

 

"Якщо на Росію не тиснути, вона діятиме агресивно і ще більш агресивно. В Росії зовнішня політика реалізується через принцип "примушення до миру силою".

 

 

Також представник України у Тристоронній контактній групі у Мінську Роман Безсмертний категорично виступив проти ініціативи президента Володимира Зеленського зменшити україномовні квоти на радіо і телебаченні.

 

 

Зеленський 9 липня уповноважив Безсмертного представляти Україну в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) замість Олександра Моцика.

  •