Британці оприлюднила нові докази участі Росії в боях за Іловайськ

14:26, 19.08.2019
Британці оприлюднила нові докази участі Росії в боях за Іловайськ

Британська дослідницька група Forensic Architecture оприлюднила нові докази участі Росії у війні на Донбасі, зокрема у боях за Іловайськ у серпні 2014-го року.

 

Вони включають численні супутникові знімки російських озброєних автомобільних колон на території України й танків Т-72Б3 — нової моделі, яка на момент боїв використовувалась лише російськими військовими.

 

Як повідомляє The Guardian, нові докази будуть використані для підкріплення судових позовів проти Російської Федерації.

 

«Оскільки Росія заперечує будь-яку свою участь у війні на Донбасі, встановлення відповідальності Москви поза сумнівами є ключовим для судових справ», — зазначає видання. Автори дослідження кажуть: докази будуть додані до справи, яку розглядає Європейський суд з прав людини, та оприлюднені на загальнодоступній онлайн-платформі.

 

 

Вперше під час свого дослідження Forensic Architecture використовувала програмне забезпечення для обробки 2500 годин відзнятого матеріалу, оприлюдненого на YouTube із місця боїв та вибірки кадрів із появою танків.

 

«У своєму теперішньому вигляді ця технологія може допомогти нам знайти ті моменти, які ми могли б пропустити. Але згодом, ми сподіваємося, вона могла б стати інструментом, що змінює правила гри», — зазначив один із розробників програмного забезпечення Лахлан Кермоде.

 

На його думку, невдовзі технологія допоможе точно визначати конкретні моделі бронетехніки та іншої зброї, зафіксованої у відеозаписах.  

 

Як повідомляла УМ, 10 серпня 2014 року розпочалися перші бойові зіткнення за один із стратегічно важливих об’єктів Донбасу.

 

28 серпня 2014 року українські війська, які складались переважно із добровольчих батальйонів, потрапили в оточення в Іловайську Донецької області .

 

За даними СБУ, під Іловайськом на той час перебували 3,5 тисячі російських військових.

 

У ніч з 28 на 29 серпня глава РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня вранці українські військові двома організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами.

 

Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

 

Згідно із розслідуванням ГПУ, яке продовжувалось 3 роки, під час Іловайського котла загинули 366 військових, ще 429 — дістали поранення різного ступеня, а близько 300 — потрапили у полон.

 

Вісім українських бійців, які воювали в оточенні під Іловайськом у серпні 2014 року, залишаються у полоні бойовиків.