В Україні відкрилися всі дільниці, 27 із запізненням

12:13, 21.07.2019
В Україні відкрилися всі дільниці, 27 із запізненням

(УНІАН)

В Україні станом на 11 годину відкрилися всі виборчі дільниці, з них 27 – із запізненням.

 

Про це повідомила голова ЦВК Тетяна Сліпачук на брифінгу в неділю.

 

"З 29 885 ДВК лише 27 ДВК відкрилося з порушенням терміну щодо 8 ранку", - сказала вона.

 

"На думку ЦВК, така кількість – 27 дільниць із майже 30 тисяч говорить про те, що процес розпочався належним чином", – підкреслила Сліпачук.

 

За її словами, більшість затримок пов’язані з технічними проблемами: "не можемо знайти ключ, не опечатані скриньки для голосування, не розкладені бюлетені".

 

Разом з тим, радник голови МВС Зорян Шкіряк заявив, що станом на 11 ранку поліцейські зафіксували 382 повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом, повідомляє сайт МВС.

 

"Здебільшого зазначені факти пов’язані з: незаконною агітацією – 115,перешкоджанням здійсненню виборчого права– 21,конфліктом – 12,підкупом виборців – 10, пошкодженням майна – 7, повідомлення про замінування – 1. У місті Торецьку заявили про замінування всіх 14 дільниць", - заявив Шкіряк.

 

За його словами, лідерами у порушеннях лишаються Донецька область – 61, Дніпропетровська – 45, Запорізька – 38, місто Київ – 29, Херсонська – 27, Чернігівська та Одеська – по 20, Луганська – 18, Миколаївська – 16, Кіровоградська – 14, Київська та Харківська – по 12.

 

Як повідомляла УМ, у неділю в Україні почалось голосування на позачергових парламентських виборах. На них оберуть новий склад Верховної Ради.

 

Першими свої голоси почали віддавати виборці, зареєстровані в Австралії і Новій Зеландії. Виборча дільниця, створена при посольстві України в столиці Австралії Канберрі, відкрилася приблизно о 01:00 за київським часом.

 

О другій ночі по Києву відкрилися виборчі дільниці в столиці Японії Токіо і столиці Республіки Корея Сеулі.

 

Завершувати голосування за кордоном на виборах в Раду буде ділянка в Сан-Франциско о 6:00 ранку за київським часом 22 липня. 

 

Вибори проходять за змішаною виборчою системою. 225 депутатів оберуть за партійними списками, іншу половину - у мажоритарних округах (за виключенням Криму та частини округів Донецької та Луганської областей).

 

Участь в цих позачергових виборах беруть понад два десятки політичних партій.

 

Кандидатами в округах можуть бути як представники партій, так і самовисуванці.

 

Загальна кількість округів - 199, а виборчих дільниць в одномандатних виборчих округах - 29 784.

 

ЦВК зареєструвала 3 220 кандидатів в мажоритарних округах.