Варфоломій: Філарет обрав неправильний шлях

11:03, 15.07.2019
Варфоломій: Філарет обрав неправильний шлях

Вселенський патріарх Варфоломій вважає, що глава Київського патріархату Філарет обрав неправильний шлях.

 

Про це він сказав в інтерв'ю ТСН.

 

За його словами, Філарет "мав би стати наставником для свого духовного сина Епіфанія, проте обрав інший, неправильний шлях".Також Варфоломій заперечував залежність Православної української церкви від Константинополя. Він зазначив, що українська автокефалія нічим не відрізняється від багатьох інших автокефалій помісних церков. Вони лише допомагають, як церква-мати."Наш патріархат є істинною Материнської Церквою, і, як справжня мати, він, за прикладом премудрого Соломона, з відновлення тих, хто був у розколі, протягом трьох місяців провів там Об'єднавчий собор. Він почув і прийняв офіційне прохання всього Собору про автокефалію. І тоді він надав їм статус автокефалії. Чи ви вважаєте, що для Патріархату було легко протягом всіх цих років переживати відлучення дітей від обіймів і підтримки матері? Ні в якому разі! Навпаки! Материнська Церква, що з таким тяжким трудом катехизувала, хрестила, очистила і навчила своїх дітей, створила для них абетку, в силу зовнішніх обставин була змушена сказати їм: "Дітки, тепер ви повинні самі справлятися і жити самоврядуванням. Але коли вам буде дуже важко, ваша Мати завжди поруч з вами і готова допомогти вам усіма своїми духовними ресурсами, особливо своїм досвідом", - зазначив Вселенський патріарх.

 

Як відомо, у Соборі святої Софії в Києві, 15 грудня, відбувся Об'єднавчий собор, який де-факто створив незалежну від Москви Помісну церкву. Напередодні Собор УПЦ КП підтримав митрополита Епіфанія на пост голови Об'єднаної церкви.
 
 

Як відомо, патріарх Філарет заявив, що не висував би Епіфанія як предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення. Він також звинуватив Епіфанія в тому, що він нібито "влаштовує" Москву.

 
Філарет також заявляв, що через вкрай "рідкісне спілкування" його з предстоятелем ПЦУ Єпіфанієм "церква розділилася". 
 
У свою чергу предстоятель Помісної церкви митрополит Епіфаній заявив, що звинувачення у тому, що за ним хтось стоїть, а також те, що він намагався відправити на покій почесного патріарха Філарета, неправдиві.
 
 
Водночас учасники синоду ПЦУ підтримали предстоятеля церкви митрополита Епіфанія. Проти виступив лише Філарет.
 
"Відновлений" Філаретом "Київський патріархат" створив власний "синод" (керівний орган) з п'яти єпископів, яких напередодні Православна церква України відлучила від священнослужіння.
 
Водночас Синод Православної церкви України вирішив позбавити Філарета права управління Київською єпархією, а відповідно й контролю над місцевими храмами і монастирями.