Понад 30 міст України доєдналися до всеукраїнської акції «Мова об’єднує»

10:33, 15.07.2019
Понад 30 міст України доєдналися до всеукраїнської акції «Мова об’єднує»

(УНІАН)

16 липня 2019 року набуває чинності закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", прийнятий Верховною Радою 25 квітня 2019 року.

 

З цієї нагоди у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Вінниці, Житомирі, Одесі, Маріуполі та багатьох інших містах України відбудеться всеукраїнська акція під назвою "Мова об’єднує", повідомляє Експресо


Захід має на меті показати нашим опонентам з країни-агресора та інших країн, що українці здатні захистити свою мову. Відомі українські виконавці, письменники, поети, громадські діячі вийдуть на сцени 30 міст країни, щоб ще раз підтвердити важливість прийнятого закону та його історичне значення, розповідається на офіційній сторінці громадської організації "Всеукраїнський демфорум".

 

Головна сцена акції "Мова об’єднує" буде розташована у Львові на площі біля пам’ятника Шевченку.

 

Організатором концерту виступає громадська організація “Всеукраїнський демократичний форум”.

 

Захід розпочнеться о 19:30 та триватиме до 23:00. Участь у ньому візьмуть відомі в Україні та за її межами артисти: Тарас Чубай та гурт "Плач Єремії", вокальна формація "Піккардійська терція", Оксана Муха, Марія Бурмака, Соломія Чубай з гуртами "Джалапіта" та "Rockoko", Іvan Navi, гурт Wszystko.

 

Репертуар концерту складений з найкращих українських пісень. В ньому прозвучать пісні композиторів Ярослава Барнича, Володимира Івасюка, Миколи Мозгового, Анатолія Горчинського, Ігоря Поклада, Кирила Стеценка, Віктора Морозова, Тараса Чубая на вірші Василя Симоненка, Богдана Весоловського, Павла Тичини, Юрка Іздрика, Сергія Жадана, Івана Малковича, Богдана-Ігоря Антонича, Маріанни Кіяновської.

 

Як повідомляла УМ, закон про мову Верховна Рада ухвалила 25 квітня.

 

14 травня Верховна Рада відхилила постанови про скасування закону про мову, його підписав Андрій Парубій.

 

При цьому депутати від Опоблоку заявили, що оскаржать закон про мову в Конституційному суді.