На Черкащині розкопали 300-річне поховання, а останки померлих викинули на смітник (фото)

11:59, 13.07.2019
На Черкащині розкопали 300-річне поховання, а останки померлих викинули на смітник (фото)

(фото з сайту "Про все")

На Черкащині неподалік села Бакаївка Антипівської сільської ради Золотоніського району люди виявили на сміттєзвалищі безліч людських кісток та черепів. Місцеві кажуть, що останки давно померлих вивезли та залишили під лісосмугою будівельники, які будують згорілий храм у Антипівці.

 

Про це повідомляє черкаське видання "Про все".


Зі слів очевидців, під час копання котловану під фундамент майбутньої церкви будівельники розрили старе сільське кладовище. Однак не припинили своїх робіт, а завантажили кістки та вивезли їх під Бакаївку у лісосмугу.


Люди розповідають, що у храмі найближчим часом збираються залити фундамент, але на дні котловану та на насипах землі обабіч нього можна помітити людські останки. Частини черепу та кістки тазу і ніг лежать на вирвах, які залишив екскаватор. Ніхто не звертає на них увагу.

 


Зі слів секретаря Антипівської сільської ради Лариси Довгополової, на місці нинішнього котловану знаходилось кладовище 18-го століття.


«Ця земля належить церкві, сільська рада не має відношення до тієї ділянки. Коли екскаватори глибоко почали копати, то виявили поховання і людські кістки та черепа. Однак, будівельники, за вказівкою начальства, не припинили своєї роботи, продовжуючи рити котлован під фундамент», – говорить пані Лариса.


Сільський голова Микола Торгонський каже, що йому не відомо про те, що під час будівельних робіт у землі були виявлені людські останки. Мовляв, роботи контролював місцевий отець Анатолій, місцевий священик.

 


Тим часом близько 20 величезних куп будівельного сміття та землі журналістам видання вдалося відшукати неподалік відомого в Україні Красногірського жіночого монастиря. Там гори землі в перемішку з битою цеглою висипані обабіч лісосмуги та дороги. І майже з кожної купи сміття стирчать людські кістки. 

 

Працівники місцевого сільського психоневрологічного диспансеру, який знаходиться метрів за 100 від страшної знахідки, розводять руками. Кажуть, що декілька самохвалів привезли цю землю, розвантажили та поїхали.


Як зазначає начальник Золотоніського відділу поліції Олег Міщенко, повідомлень про викинуті на смітник людські рештки до поліції не надходило.

 

Втім, уточнює, перед візитом до нього журналістів невідомі зателефонували до чергової частини відділку і повідомили, що виявили людські кістки.


Міщенко каже, ця подія зареєстрована його підлеглими і найближчими днями слідчі відділку мають дати цьому юридичну оцінку і прийняти рішення, чи притягати когось за скоєне до відповідальності.