Президентка Асамблеї: Україна зобов'язана запрошувати спостерігачів ПАРЄ на вибори

16:27, 03.07.2019
Президентка Асамблеї: Україна зобов'язана запрошувати спостерігачів ПАРЄ на вибори

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є висловила жаль з приводу рішення Верховної ради України відкликати запрошення на спостереження за достроковими парламентськими виборами 21 липня.

 

Про це йдеться у заяві Паск'є, пише "Європейська правда".

 

Відповідаючи на лист спікера Верховної ради, Паск'є зазначила, що Асамблея має тривалу практику, що сягає 1994 року, співпраці з Україною щодо спостереження за виборами, що дозволило "істотно поліпшити" законодавчу базу країни та виборчої практики.

 

"Я повинна підкреслити, що Україна, як член Ради Європи, перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї та має зобов'язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими й парламентськими виборами", - додала вона.

 

Напередодні голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.

 

Як повідомляла УМ, Парламентська асамблея Ради Європи погодилася повернути росіян без жодних санкцій.

 

Після цього комітет Верховної ради із закордонних справ рекомендував призупинити участь української делегації в сесії ПАРЄ до ухвалення рішення Венеціанської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю мешканців Криму.