Соціальний моніторинг: до парламенту проходять 5 партії

14:17, 18.06.2019

До парламенту можуть пройти партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина", "Європейська солідарність" та "Голос".

 

Такі результати дослідження Центру "Соціальний моніторинг" і Інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка за 8-14 червня, оприлюдненого 18 червня.

 

Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчої неділі, то партію президента Володимире Зеленського "Слуга народу" підтримали б 47,5% тих, хто визначився і буде голосувати,

 

На другому місці партія "Опозиційна платформа – За життя", яку підтримали б зараз 11%.

 

ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко набирає 8,7%.

 

Партію екс-президента Петра Порошенка "Європейська солідарність" готові підтримати 8,3% опитаних.

 

Партія "Голос" Святослава Вакарчука також долає прохідний бар'єр – вона має 5,3% підтримки.

 

З урахуванням похибки вибірки також мають шанси подолати прохідний бар'єр у 5% партія "Сила і честь" Ігоря Смешка та "Громадянської позиції Анатолія Гриценка".

 

В інших партій – менше 2% підтримки.

 

Директор центру "Соціологічний моніторинг" Дмитро Дмитрук наголосив, що партія "Голос" наростила підтримку з 1% до понад 5% із моменту, коли Святослав Вакарчук оголосив про створення партії і похід на парламентські вибори.

 

Він також зазначив, що доволі стабільні показники у "Опозиційної платформи – За життя" та "Батьківщини". "Європейська солідарність" потрохи втрачає рейтинг.

 

Партія "Слуга народу" лідирує по всіх регіонах. Базовий регіон "Опозиційної платформи - За життя" – східний, у західному регіоні виборюють лідерство партії "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос".

 

Дмитрук зазначив, що базове дослідження ґрунтується на вибірці у понад 2000 респондентів.

 

Перша хвиля опитування була – по 250 респондентів, після розпуску Верховної Ради дослідження переформатували: тепер опитують по тисячі респондентів щотижня і з наближенням виборів будуть збільшувати вибірку і оновлюватимуть дані частіше.

 

Наступного тижня будуть результати нової хвилі дослідження.