У Росії оприлюднили радянські оригінали «пакту Молотова-Ріббентропа»

13:59, 01.06.2019
У Росії оприлюднили радянські оригінали «пакту Молотова-Ріббентропа»

Підписання В'ячеславом Молотовим Нацистсько-Радянського пакту про ненапад від 23 серпня 1939 року (Wikimedia.org)

У Росії вперше оприлюднили радянські оригінали Договору про ненапад між Радянським Союзом та нацистською Німеччиною, укладеного 23 серпня 1939 року, а також секретного додаткового протоколу до нього. Раніше історикам були доступні фотокопії німецьких оригіналів документу, відомого як "Пакт Молотова-Рібентропа".

 

Скан-копії документів оприлюднив 31 травня фонд "Історична пам’ять", зазначивши, що їх надав Історично-документальний департамент Міністерства внутрішніх справ Росії, пише Радіо Свобода. 

 

Текст документу був оприлюднений у 1990-х роках, але це перша публікація візуальних образів документів.

 

Документи надруковані на друкарській машинці, під ними стоять підписи народного комісара закордонних справ СРСР В’ячеслава Молотова – "уповноваженням Уряду СРСР" – а також міністра закордонних справ Німеччини Йоахіма фон Ріббентропа.​

 

У секретному протоколі до Договору про ненапад сторони домовляються "про розмежування сфер обопільних інтересів у Східній Європі" у випадку "територіально-політичної перебудови областей, що входять до складу прибалтійських держав і Польщі". Москва та Берлін встановили межі сфер цих інетресів.

 

 

Через декілька днів після підписання угоди, 1 вересня 1939 року, Німеччина напала на Польщу, почавши цим Другу світову війну.

 

 

17 вересня радянські війська вторглися на територію Польщі. Польська територія була розділена між СРСР та Німеччиною згідно з положенням про "сфери інтересів", окреслені в секретному протоколі до пакту Молотова-Ріббентропа.