Козаченко: Призначення Богдана головою адміністрації Зеленського є порушенням закону

10:01, 22.05.2019
Козаченко: Призначення Богдана головою адміністрації Зеленського є порушенням закону

Призначення Андрія Богдана головою Адміністрації президента України порушує два положення закону України "Про очищення влади"-

 

Про це заявила адвокат, голова Громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті Тетяна Козаченко.

"З врахуванням публічної інформації Андрій Богдан не має права займати посаду глави АПУ на підставі Закону "Про очищення влади". Винесення Указу всупереч Закону означає, що Президент ставить себе вище Закону і демонструє на всю країну справжнє ставлення до Верховенства права", – написала Козаченко.

 

"Відповідно до відкритої інформації, Андрій Богдан займав таку посаду: урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики. Вперше його призначив на цю посаду Азаров 17.03.2010, звільнив 14.02.2011 своїм указом тоді президент Янукович. Вдруге Азаров призначив Андрія Богдана урядовим уповноваженим 11.07.2013, а звільнив вже Яценюк після Революції Гідності 5.03.2014 року за власним бажанням", – зазначає адвокат.

 

Після свого призначення головою Адміністрації президента Зеленського Андрій Богдан заявив, що "абсолютно несправедливо" потрапив під закон про люстрацію.

 

"Я закрив одну корупційну схему, яка виводила два мільярди гривень на рік при всіх владах, і автор цієї схеми при Міністерстві юстиції в реєстрах був одним з авторів закону про люстрацію. І так сталося, наші попередники ухвалювали цей закон, саме глава Адміністрації президента і його заступники виведені з-під державної служби. І якщо я можу займати якусь посаду на території України, це або глава АП, або заступники, тому в цьому немає ніякого порушення не норм моралі, ні норм закону", – сказав Богдан.

 

Він додав, що новий президент і його команда не чинитимуть тиск на Конституційний суд, на розгляді якого понад чотири роки перебуває закон про люстрацію.