Кулеба: рішення Ради Європи щодо Росії – ганебне та суперечливе

15:03, 17.05.2019
Кулеба: рішення Ради Європи щодо Росії – ганебне та суперечливе

(УНІАН)

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав суперечливим та ганебним ухвалене у п’ятницю в Гельсінкі рішення Комітету міністрів Ради Європи, яке є сприятливим для повернення російської делегації у ПАРЄ.

 

Кулеба зазначив, що Україна та 5 інших держав проголосували проти цього рішення під час ухвалення проекту на рівні послів.

 

"Це суперечливе за змістом і ганебне за контекстом рішення. Консенсусу щодо нього в Комітеті міністрів немає. Боротьба триватиме в ПАРЄ на рівні депутатів", - підкреслив Дмитро Кулеба.

 

"Деякі ключові столиці Європи ухвалили рішення повернути РФ в ПАРЄ. Все робиться з посмішками, запевненнями у вірності цінностям і благим намірам. За лаштунками - нормальна цинічна дипломатія тих, хто вирішив будь-якою ціною виручити свого вредного, але давнього партнера - Росію", - додав він.

 

Як повідомляє "Європейська правда",  у п’ятницю міністри закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, сприятливе для повернення російської делегації у ПАРЄ. При цьому у самому документі немає згадки "Росії".

 

В ньому стверджують, що всі держави-члени повинні мати право на рівних умовах брати участь у Комітеті міністрів і в Парламентській асамблеї, двох статутних органах Ради Європи.

 

Міністри також висловилися за те, щоб делегації всіх держав-членів могли взяти участь у наступній червневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи з огляду на важливість виборів генерального секретаря і суддів до Європейського суду з прав людини.

 

Міністри стверджують, що необхідно розробити чітко визначену додаткову процедуру покарання держав-порушниць.

 

Як повідомляє УМ, глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що окремі країни-члени Ради Європи бажають повернути делегацію Росії в ПАРЄ просто так, без виконання нею якихось умов. На його думку, це запустить процес "нормалізації" всього, що Росія собі дозволяє.