У Чехії засудили Еріка Ешту, який воював на Донбасі на боці «ДНР»

14:24, 17.05.2019
У Чехії засудили Еріка Ешту, який воював на Донбасі на боці «ДНР»

17 травня чеського військового Еріка Ешту, який брав участь у бойових діях на сході України на боці підтримуваних Росією бойовиків, засудили до  трьох років умовно з відстрочкою на чотири роки з довічним звільненням з лав чеських збройних сил та неможливістю займати державні посади.

 

Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Чеський суд кваліфікував дії Ешту як злочин в організованому злочинному угрупуванні націленому на здійснення терористичних актів.

 

"Він не був в Україні як турист, його подорож не мала туристичний характер. Прямих доказів про те, що він брав участь у терористичній діяльності, немає, але він був частиною незаконного військового озброєного угрупування: рив окопи, допомагав на кухні, тобто фактично сприяв дестабілізації законного устрою України", – зазначив суддя пардубіцького суду Ян Шлосар.

 

У суді Ешту заявляв, що до України їздив у гості до родини своєї жінки, а у формі сепаратистів фотографувався через інтерес до військової тематики. Згідно з матеріалами справи, розслідування почалося ще у 2016 році. Тоді проводився відбір до 43-го повітряно-десантного батальйону в місті Хрудім, куди чех хотів вступати.

 

Вирок у справі 17 травня ухвалив Міський суд Градце Кралове із філією у місті Пардубіце.

 

"Подорож до України для мене не відрізнялася від будь якої іншої. Якби я знав, які це буде мати наслідки, я би більше замислився. Я не гангстер, вбивця чи покидьок, у мене серце військового. Я хотів лише допомогти", – сказав у суді Ерік Ешту.

 

Він став першим громадянином Чехії, який отримав вирок за участь у бойових діях на сході України на боці російських гібридних сил.

 

Як повідомляла УМ, чеському десантникові Ешту, який воював за "ДНР", загрожує довічне ув'язнення.