Іван Апаршин заявив про існування військового способу розв'язати питання Донбасу і Криму

10:52, 13.05.2019
Іван Апаршин заявив про існування військового способу розв'язати питання Донбасу і Криму

Іван Апаршин: Сказати, що ми від Мінського формату відмовляємося, буде некоректно по відношенню до наших партнерів (кадр: "Прямий")

Радник президента Володимира Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин заявив,  що військовий спосіб розв'язання питання Донбасу і Криму наразі є, але він не пропонуватиме будь-кому проведення подібної операції ЗСУ. 
 
Про це Апаршин заявив в інтерв'ю "Громадському". 
 
"Завжди можна у військовий спосіб вирішити будь-яке питання. Питання друге - яка вартість цієї операції в людських втратах.... Я б не пішов (на це, - ред.) ніколи, на сьогоднішній день, на те, щоб пропонувати будь-кому проведенням операції ЗСУ вирішити питання повернення території Донбасу та Криму. Ніколи", - заявив Апаршин. 
 
За його словами, наразі можливості армії України, українського оборонно-промислового комплексу з можливостями збройних сил Росії "неспівставні".
 
"Але є варіанти, є можливі пропозиції стосовно застосування ЗСУ, ... і ми сьогодні дуже серйозно працюємо над цією темою. Можна зробити все можливе, щоб навіть при перевазі у силах та засобах для Росії подальше вторгнення на територію України мало дуже великі проблеми", - додав він.
 

Апаршин також заявив, що коли в Зеленського "будуть питання, що робити з Полтораком (глава Міноборони Степан Полторак, - ред.)", він йому "точно порадить знайти нового кандидата на посаду міністра оборони". 
 
Щодо Мінського формату радник Зеленського заявив, що наразі він "не працює".
 
"Позиція залишається незмінною, але ж це позиція не президента Зеленського. Це позиція, яку я в разі необхідності буду йому пропонувати. .... Але сказати сьогодні, що ми від Мінського формату відмовляємося, буде некоректно по відношенню до наших партнерів", - додав Апаршин. 
 
Він нагадав про заяву спецпредставника США по Україні Курта Волкера щодо необхідності вивести з Донбасу війська Росії. 
 
"Після цього кордон з Росією має бути перекритий. Ким? Українською армією або миротворчими силами ООН. А далі вже підготовчий механізм до повернення туди українського права і вибори за українськими законами. ... Без того, щоб там забезпечити безпеку, нічого вирішено не буде. Поки кордон не буде перекритий, все інше може бути розглянуто, але це не буде ефективним", - зазначив радник Зеленського.
 
Зазначимо, раніше екс-командувач ООС Сергій Наєв заявив, що на військове звільнення Україною окупованих територій пішло б менше доби.