Україна вперше увійшла до керівних органів Європейської федерації журналістів

17:13, 10.05.2019
Україна вперше увійшла до керівних органів Європейської федерації журналістів

(Sergiy Tomilenko/Facebook)

Сьогодні у Талліні на Конгресі журналістських організацій Європи обрано членів виконкому Європейської федерації журналістів на наступні 3 роки, до складу якого вперше увійшов і представник України – голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

 


«Президентом Європейської федерації журналістів повторно обрано Могенса Блієгарда з Данії, віце-президентом стала Марта Барсенілла з Іспанії. До виконкому увійшли також представники Туреччини, Бельгії, Чорногорії, Німеччини, Греції та Італії», – повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці пан Томіленко.


У своїй передвиборчій промові він наголосив на необхідності особливої уваги Європейської федерації журналістів до Східної Європи, де є багато жорстких викликів свободі слова.


 «Для України однією з найбільших проблем є високий рівень фізичної агресії та системна безкарність. І для нас важливо, щоб безпека лишалася серед пріоритетів Європейської федерації журналістів - а це і фізична безпека, і он-лайн-безпека, і безпека жінок-працівниць медіа», – зазначив у своєму виступі Сергій Томіленко.


За його словами, Європейська федерація журналістів має допомагати журналістам-жертвам війни на Сході України. Адже саме міжнародна солідарність допомогла свого часу звільнити з полону на Донбасі 8 українських журналістів. А нині потребують нашої допомоги два журналісти, ув’язнені на Донбасі - Станіслав Асєєв та Олег Галазюк.

 

«Моє обрання до виконкому - це солідарність Європейської федерації журналістів із українськими журналістами, які ведуть боротьбу за свободу слова, за свої права і за демократію в Україні», – наголошує Сергій Томіленко.


До слова, Європейська федерація журналістів є найбільшим журналістським об’єднанням Європи, до її складу входять 70 журналістських асоціацій та спілок із 44 країн (320 тисяч журналістів). Її офіс розташований у Брюсселі, виконком працює на громадських засадах. Керує офісом та персоналом Європейської федерації журналістів генеральний секретар Рікардо Гутієрес.