Зеленський змінив ім'я у Facebook і тепер підписаний українською

15:30, 25.04.2019
Зеленський змінив ім'я у Facebook і тепер підписаний українською

(РБК-Україна)

Новообраний президент Володимир Зеленський змінив ім'я у Facebook і тепер підписаний українською.

 

Досі він був у соцмережі Владимиром Зеленским.

 

"Ми отримали пропозиції від наших підписників про зміну імені й відгукнулися на них. До того ж це було доречно з огляду на його новий статус як президента" — зазначила прес-секретарка Зеленського Ірина Побєденосцева у коментарі Громадському.

 

Вона додала, що це все ж приватна сторінка Зеленського і невдовзі буде створена нова, яка називатиметься "Володимир Зеленський Президент України".

 

У прес-службі не пов'язують зміну імені у соцмережі з нинішнім ухваленням закону про мову.

 

 

Як повідомляла УМ, переможець виборів президента шоумен Володимир Зеленський заявляє, що після вступу на посаду проаналізує закон про українську мову на предмет дотримання усіх прав громадян.

 

"Після мого вступу на посаду президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень президента України i в інтересах громадян", – заявляє Зеленський.

 

За його словами, законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, "що зробило його заручником політичної риторики".

 

"Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад 2 тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді. Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний", – зазначає переможець виборів.

 

При цьому Зеленський наголошує, що українська мова – єдина державна мова в Україні.

 

"Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс", – вважає він.

 

"Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення", – додає Зеленський.

 

Він вважає, що оскільки перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, потрібно "ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки".

 

Раніше народні депутати ухвалили закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого.

 

За це рішення проголосували 278 парламентарів.

 

Закон визначає українську мову єдиною державною та офіційною мовою країни.