Бійка в Черкасах: постраждало 22 поліцейських

11:46, 10.03.2019
Бійка в Черкасах: постраждало 22 поліцейських

У Черкасах побільшало постраждалих після сутичок на центральній площі біля Палацу культури «Дружба народів», де вчора відбувалася передвиборча зустріч Президента України Петра Порошенка з жителями міста.


Як повідомляють в черкаській обласній поліції, сьогодні на ранок до обласної лікарні загалом звернулося 22 працівника поліції, які отримали травми. 


«Звернень побільшало, бо хтось у стані шоку не відчував болю, комусь стало зле вже вдома», – наголошує «УМ» Дмитро Грищенко, керівник прес-служби Головного управління поліції в Черкаській області.


За його словами, у всіх правоохоронців різні травми, є й хімічні опіки. Поліцейського, який був у реанімації, вже переведено у відділення.

 

Як повідомляє черкаське видання “18000” зі слів головного лікаря Черкаської обласної лікарні Олександра Дудника, нині там перебувають 20 правоохоронців. 19 – у офтальмологічному відділенні і ще один – у нейрохірургічному. Останнього перевели у відділення лише сьогодні – вчора із черепно-мозковою трамвою він був у реанімації. Йому було проведено комп’ютерну томографію.

 

Основні ураження пацієнтів – хімічні опіки очей і обличчя. «На ранок усім хворим стало краще. Стан – стабільний», – повідомив Дудник.

 

Водночас іще двоє правоохоронців перебувають на стаціонарі у Третій міській лікарні. У них забої м’яких тканин голови.

 

Під час сутички постраждав також начальник Головного управління поліції у Черкаській області генерал поліції Валерій Лютий. 

 

 

Нагадаємо, що після сутичок активістів Національного корпусу з поліцією, яка охороняла громадський порядок, черкаські слідчі відкрили кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу: за ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) КК України.


«Обурена провокацією, влаштованою невідомим молодиками в моїх рідних Черкасах, в 205 річницю дня народження Шевченка. Як би голосно не називали себе провокатори- ментально вони тітушки», – наголошує на своїй сторінці у Фейсбуці перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.


І додає, два роки тому, в роковини розстрілу Героїв Небесної Сотні провокатори вривалися на Банкову, забиваючи собою інформаційний простір, ще раз інформаційно розстрілюючи пам’ять про Майдан. Сьогодні люди, каже вона, які чомусь увірували, що вони мають право на силу, інформаційно розстрілюють 205 річницю дня народження Тараса.


«В мене запитання до МВС: ви не загралися в політику? Ваша задача - сприяти чесним виборам, а не гратися в вибори і демонструвати можливість впливу на процес. Спочатку ми чули заяви про силу на виборчих дільницях, потім бачили факельні ходи на Хрещатику і палаючі флаєра, провокації на зустрічах Президента з виборцями в різних містах. Раніше тітушки переслідували опозицію. Тепер переодягнуті тітушки переслідують Президента. Це вже занадто», – обурюється Ірина Геращенко.


І додає, МВС має бути поза політикою і ми очікуємо від поліції забезпечення законності і правопорядку. Хочеться чесного розслідування і судів. Це вимога всього суспільства. Й в європейській країні суд Лінча і фаєра не підміняють розслідування і правосуддя. Це - сценарій дестабілізації і спроби впливу на виборчий процес, зриву виборів.


«Я проти приватних армій. В нас є Армія. Вона на фронті. А не в мирних містах в балаклавах. 5 років тому озброєні молодики влаштували провокацію біля пам‘ятника Шевченка в Донецьку. Ті банди мало відрізнялися від парамілітарних груп , які 9 березня влаштовували безлад на Банковій і в Черкассах», – зазначає пані Ірина.


Вона говорить, що правоохоронні органи мають не підтримувати і підгодовувати ці приватні армії, а покласти край беззаконню і спробам впливу на виборчий процес і електоральні визначення громадян.


«Я розцінюю останні події і провокації - починаючи з факельних маршів на Хрещатику і переслідуванння зустрічей Президента з виборцями в різних містах ( на зустрічі приходять літні люди, люди з дітьми ) цими угрупованннями- як спроби залякати суспільство, виборців, нав’язати атмосферу страху і спроби грубо втрутитися в хід виборчого процесу. Грання мускулами в мирних містах - це провокація. Я вважаю це неприпустимим», – підсумовує Ірина Геращенко.

 

Як повідомляла УМ, в партії "БПП "Солідарність" заявили, що за подіями 9 березня, які відбулись в Києві і Черкасах, "стоять проросійські реваншисти та олігархи-втікачі".

 

"За подібними акціями стояли й стоять проросійські реваншисти та олігархи-втікачі. Увесь час від початку російської агресії проти нашої держави ми стверджуємо право України бути вільною та незалежною. Саме тому ні в кого не вийде запалити чи зламати Україну зсередини. Всіх, хто прагне на догоду своїм амбіціям спровокувати насильство та залити наші вулиці кров’ю українців, мають зупинити рішучі дії правоохоронних органів", - заявили в БПП.

 

В партії закликали покарати учасників нападу на поліцейських у Києві та на мирне зібрання громадян в Черкасах.

 

Раніше в поліції заявляли, що у Черкасах представники Національного корпусу намагалися прорватися на сцену, де відбувався виступ президента Петра Порошенка.

 

"На зауваження правоохоронців про неприпустимість таких дій – близько 30 активістів не реагували. В подальшому вони почали провокувати на бійку пересічних громадян, застосували до співробітників поліції газ дратівливої дії, фізичну силу, підпалили фаєри і, зрештою, спробували заблокувати кортеж першої особи держави", - кажуть в поліції.

 

 

 

 

 

Слідчі відкрили кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу: за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) КК України.

 

 

 

Зазначається, що поліцейським вдалося відтіснити активістів та забезпечити необхідні заходи безпеки щодо президента України.

 

Також, як повідомляє поліція Києва, внаслідок сутички під час акції Нацкорпусу біля Адміністрації президента в Києві постраждало двоє поліцейських та працівник Нацгвардії.

 

"Одного правоохоронця з хімічним опіком очей госпіталізували, іншим надано медичну допомогу на місці", - уточнюється в повідомленні.

 

Слідчі Печерського управління поліції розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Як повідомляє агенція Уніан, учасники акції схопили металеві огорожі біля АП та кинули їх у правоохоронців. Під час сутички мітингувальники випускали петарди, а також запалювали фаєри.

 

Глава МВС Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook назвав дії представників Нацкорпусу в Черкасах неприпустими.

 

"Будь-якому гніву є розумні межі! Те, що сьогодні на мітингу Петра Порошенка в Черкасах зробили представники Національного корпусу - неприпустимо! Праведний гнів через корупційний злочин справедливий, але чи може він породжувати інші злочинні дії? Очевидно, ні. Очевидно, що багато серед агресивно налаштованих юнаків хотіли хардкору, а не справедливості і законності", - написав він.

 

За словами міністра, "не буде ані розуміння першопричини обурення скандалом, ані поблажливості до бойових заслуг - так поводитися не можна – порушено кримінальне провадження – ті, хто переступив межу, повинні понести покарання". 

 

Активісти націоналістичних сил вимагали заарештувати екс-першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, його сина Ігоря та інших фігурантів історії навколо "Укроборонпрому".

 

Також учасники мітингу вимагали призначити всім винним в розкраданні оборонного бюджету максимальні терміни позбавлення волі з конфіскацією майна; оприлюднити матеріали всіх кримінальних проваджень, пов'язаних з розкраданням коштів оборонного бюджету.

 

Крім того, активісти вимагали від генпрокурора Юрія Луценка щотижня звітувати про розслідування кримінальних проваджень, пов'язаних з розкраданням коштів оборонного бюджету.

 

Як повідомляла УМ, раніше журналісти проекту Bihus.info заявили, що син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито був учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі.

 
 
Кандидатка у президенти Юлія Тимошенко поспішила звинуватити у причетності до "оборонних" схем президента України Петра Порошенка та заявити, що оголошує імпічмент. При цьому в Адміністрації президента здивувались такій ініціативі Тимошенко: "Як можна почати процедуру імпічменту без закону про імпічмент? Прекрасна історія", - сказав Володимир Горковенко.
 
 
 
У свою чергу представниця президента Ірина Луценко у Верховній Раді заявила, що "Укроборонпром" та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський мають намір позиватися проти журналістів програми "Наші гроші".
 
 
Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку розслідування Bihus.Info та попросив тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО.
 
 
У Державному концерні "Укроборонпром" заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування журналістів про корупційні схеми за участі оточення президента Петра Порошенка. Концерн усунув з посад двох директорів оборонних підприємств.
 
 
Через заяву журналістів проекту Bihus.info активісти Нацкорпусу пікетували будинок Олега Гладковського.
 
 
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що частину деталей для військової техніки Україна дійсно отримує контрабандою з Росії.
 
 
Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секратаря Ради національної безпеки і оборони України.
 
Петро Порошенко такод заявив, що Рада національної безпеки та оборони ініціює міжнародний аудит і комплексну ревізію всіх контрактів державного концерну "Укроборонпром".