Скандал з «Євробаченням»: MARUV висунули умову

13:38, 24.02.2019
Скандал з «Євробаченням»: MARUV висунули умову

Для участі у Євробаченні-2019, переможниці MARUV висунули умову – відмовитись гастролювати у Росії.

 

Про це повідомили на сторінці UA:Суспільне у Facebook. 

 

"Одна з умов договору, який надали переможниці Національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення" MARUV, відмова від гастролей у Росії. Водночас, в квітні у співачки вже запланований сольний концерт у Москві", - йдеться в повідомленні. 

                                                                    

 

                                                                                           

 

Як повідомляла УМ, Суспільне мовлення, яке обирає представника України на пісенному конкурсі Євробачення, попри перемогу в національному відборі співачки MARUV, ще не ухвалило остаточного рішення.


Про це в коментарі Громадському заявила член правління Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Олександра Кольцова.

 

За її словами, рішення про те, хто представлятиме Україну, НСТУ ухвалить упродовж 48 годин. А сама MARUV має дати відповіді на питання щодо договору упродовж 24 годин.

 

"Зараз ми маємо затвердити або погодити переможця, який поїде від України. І ми, як Суспільне мовлення, дослухаємося до суспільства. В суспільстві зараз є різні думки, чи виконавець, який має концертну діяльність у Росії, може представляти Україну. В нашому договорі є пункт, який нам потрібно обговорити з MARUV", — розповіла Кольцова.

 

На запитання, чи в іншому випадку Україну представлятиме гурт Freedom Jazz, який посів друге місце у відборі, Кольцова відповіла: "На жаль поки не можу сказати. Ми хотіли би почути від MARUV відповіді, і звичайно хотілось би покласти дискурс в українському суспільстві: чи має артист, який представляє Україну на Євробаченні, їздити з концертами в Росію".

 

На запитання, чи є конкретно вимога від MARUV оголосити про припинення концертів у Росії, Кольцова відповіла: "У нас є пункт в договорі, який передбачає певні рішення — вони мають його прийняти".

 

Сама MARUV під час спілкування з журналістами заявила, що на наступному тижні проведе прес-конференцію, на якій відповість на всі запитання щодо виступів у Росії.

 

Як повідомляла УМ, в національному конкурсі Євробачення, перемогу отримала співачка Ганна Корсун, більш відома як MARUV.

 

Бали журі розподілилися наступним чином: 1 - Anna Maria, 2 - Brunettes shoot Blondes, 3 - Kazka, 4 - Yuko, 5 - Maruv, 6 - Freedom Jazz.

 

Глядачі проголосували так: 1 - Yuko, 2 - Anna Maria, 3 - Brunettes shoot Blondes, 4 - Freedom Jazz, 5 - Kazka. 6 - Maruv.

 

Не обійшлось без політики. Напередодні Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко заявив, що краще нікому не їхати від України на Євробачення, аніж відправити того, хто гастролював по Росії і буде це робити.

 

Чиновник підтримав заяву громадського руху "Відсіч", в якій трьох з шести фіналістів конкурсного відбору "Євробачення-2019" назвали "відвертими колаборантами!".

 

Під час виступу гурту YUKO, ведучий Сергій Притула запитав Юлю Юріну, чи готова вона отримати українське громадянство та відмовитися від російського. На що співачка відповіла - так, звісно. І це дуже вразило Джамалу.  

 

Maruv заявила про об'єднання народів музикою. Вона зазначила, що у виступах в РФ немає нічого поганого. "Євробачення" для цього і створювали, щоб країни об'єднувались, щоб ділились культурою…Це в першу чергу пісенний конкурс, а не політичні вибори", - сказала MARUV. Джамала запитала у неї, чий Крим. Співачка відповіла: "Крим український".

 

А от виходу дуету ANNA MARIA майже ніхто не аплодував у залі.  Анна та Марія Опанасюк зізналися, що їм образливо, що більше обговорюють не стільки їх, скільки їхніх батьків. Ті мешкають в анексованому Криму і підтримують окупантів.

 

"Ми українські співачки, ми народилися в Криму. Ми не порушували українських законів, ми не давали концертів в Росії. Ми любимо Україну", - промовили дівчата зі сльозами на очах. 

 

У цю ж мить розплакалася член журі Джамала. "Як ви можете казати в інтерв'ю, що "Крим – наша батьківщина?". Ви маєте казати, що Крим анексовано, що Крим окуповано, що в нас йде війна. Вам треба це визнати",  - заявила Джамала. 

 

Нагадаємо, у фінал національного відбору міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2019 пройшли музичні гурти ANNA MARIA, Freedom jazz, KAZKA, YUKO, Brunettes Shoot Blondes та співачка MARUV.

 

Як повідомляла УМ, Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко вважає, що краще нікому не їхати від України на Євробачення, аніж відправити того, хто гастролював по Росії і буде це робити. 

 

В свою чергу, Прес-секретар Генпрокурора України Лариса Сарган розкритикувала позицію віце-прем'єр-міністра В’ячеслава Кириленка.

 

Лариса Сарган наголосила на відсутністі державної інформаційної політики протягом останніх років. "Розслаблені "булки" чиновників протягом п’яти років, які покладалися лише на свідомість українців. Може, почніть з себе, пане Кириленко? І через черговий скандал не треба таки протягувати в Тель-Авів KAZKA", - зазначила вона.  

 

Фіналістки Національного відбору на Євробачення-2019 Анна та Марія Опанасюк в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR не змогли відповісти на запитання, чий Крим.