Андрію Садовому «боляче» через розпуск Самопомочі у Київраді

12:28, 12.09.2018
Андрію Садовому «боляче» через розпуск Самопомочі у Київраді

Саме через участь у корупційних схемах фракція партії у Київраді була розпущена, зауважує Садовий (фото: прес-служба міського голови Львова)

Лідер партії "Самопоміч" Андрій Садовий заявив, що київська фракція, депутати якої взяли участь "в невеликому епізоді великої корупційної схеми", розпущена, бо слід позбавлятися найменших ознак недоброчесності.

Про це він написав у Facebook.
 
"Легко бути принциповим на словах. Значно важче, коли це стосується своїх. Свого часу президент Порошенко, призначаючи генпрокурора Ярему, нагадав йому фразу Лі Куан Ю про те, що боротьбу з корупцією варто починати з ув‘язнення власних друзів", - заявив Садовий.
 
Він додав, що не пригадує серед подальших підсудних ані друзів генпрокурора, ані президента, але "це інша історія".
 
Лідер "Самопомочі" подякував київській колезі Наталії Манойленко, яка "першою звернула увагу на корупційну загрозу у фракції".
 
"Ми зробили все можливе, аби подальших подій не сталось. Але вони відбулись. Наслідки були неминучі", - розповів Садовий.
 
Він зазначив, що саме через участь у корупційних схемах фракція партії у Київраді була розпущена.
 
"Якщо ми хочемо іншої, нової України, у нас немає іншого вибору як позбуватись найменших ознак недоброчесності. Інакше нічого не вийде. Це боляче, але це правильно", - сказав політик.
 
Напередодні голова депутатської фракції "Об'єднання "Самопоміч" у Київраді Сергій Гусовський оголосив про саморозпуск об’днання після публічного конфлікту із керівництвом політсили.
 
Як відомо, 6 вересня виконавчий комітет "Об’єднання "Самопоміч" повідомив, що виключив депутатів Київради Сергія Гусовського, Олексія Руденка, Сергія Харчука та Вадима Васильчука з членів партії. Причиною виключення назвали "завдання значної шкоди репутації політичної сили" - Гусовського та інших партійців у Київраді звинуватили в покриванні члена фракції "Самопоміч" Романа Марченка, сім’ї якого Київрада за останні два роки виділила 1,4 га землі.
 
Сам виключений з "Об’єднання "Самопоміч" депутат Київради Сергій Гусовський вважає, що насправді причиною такого рішення став страх керівництва партії на початку виборчих перегонів, а виключення з партії називає спробою розправи з "незручною" київською командою. Гусовський також заявляє, що нардеп Єгор Соболєв погрожував піти з "Самопомочі", якщо не будуть виключені з партії певні столичні депутати.