Рада пішла на поступки власникам авто з єврономерами

12:53, 13.07.2018
Рада пішла на поступки власникам авто з єврономерами

Проголосовані законопроекти дозволять знизити акцизи на розмитнення автомобілів. Укрфото

Народні депутати проголосували за основу законопроекти, що дозволять знизити акцизи на розмитнення автомобілів та посилити відповідальність за використання нерозмитнених авто.
 
Проект закону № 8487 вносить зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизом легкових авто.
 
Акцизний податок для ввезених в Україну авто буде змінений. Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном - 50 євро, для авто на дизелі - 75 євро.
 
Йдеться саме про базові ставки, до яких ще будуть застосовуватися коефіцієнти. Розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку.
 
Як буде розраховуватися коефіцієнт двигуна? Показник об'єму двигуна буде ділитися на 1000, пише "Українська правда".
 
А коефіцієнт віку - це кількість повних календарних років.
 
Формула обчислення виглядатиме так: Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку
 
Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:
 
об’єм двигуна: 2000 см3, рік випуску авто: 2012 (повних 5 років)
 
50 (євро) х 2 (2000 см3/1000) х 5 (років) = 500 євро.
 
Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:
 
об’єм двигуна: 1600 см3, рік випуску авто: 2007 (повних років 10)
 
75 (євро) х 1,6 (1600 см3/ 1000) х 10 (років)  = 1200 євро.
 
Акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, буде значно меншим за той, що діє сьогодні.
 
Різниця в розмірі ставок для різних за об'ємом двигуна авто не буде суттєвою.
 
Водночас, акцизний податок на старі авто буде вищий за рахунок його збільшення на віковий коефіцієнт, що стимулюватиме до придбання більш нових авто.
 
Законопроект №8488 вносить зміни до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.
 
Законопроектом №8488 вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. Так, нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення лише одне авто.
 
Ввезення наступних легкових транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезено.
 
Крім того, посилюється відповідальність за порушення митних правил.
 
Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його.
 
Також їй заборонятиметься використання такої машини в підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачено штраф - 34 тисячі гривень.
 
Будь-яка інша особа, яка всупереч встановленим правилам, отримає транзитне або тимчасово ввезене авто у володіння, користування або розпорядження чи використовуватиме таке авто в підприємницькій діяльності, для отримання доходу, також буде оштрафована.
 
Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис грн, повторна фіксація - 17 тисяч грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.
 
За недотримання строків режимів транзиту та тимчасового ввезення, тобто за невивезення авто за межі країни своєчасно, порушники мають сплатити штрафи. Розміри штрафів будуть залежати від кількості днів перевищення встановлених строків.
 
За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 гривень, а за три дні відтермінування вивезення тимчасово ввезеної машини - 850 гривень.
 
Зайвий місяць перебування такого автомобіля на митній території України коштуватиме порушнику 170 тисяч гривень або навіть транспортного засобу, який може бути конфіскований за рішенням суду.
 
В законопроекті прописані чіткі правила взаємодії всіх приналежних служб і відомств - підрозділів органу доходів і зборів, Державної прикордонної служби, Національної поліції.
 
Якщо дозволений строк перебування іноземного авто в Україні сплив, а машина так і не була вивезена, митник повинен повідомити інші органи про вчинення правопорушення.
 
Отримавши повідомлення, поліцейські мають пильніше відслідковувати таке авто на автомобільних дорогах України, а прикордонники, в свою чергу, повинні не допустити перетину кордону особою, яка ввезла авто без сплати відповідних штрафів.
 
Крім того, Національній поліції буде надано право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо за кермом буде будь-яка інша особа, поліцейський може накласти на водія відповідний штраф і повідомити про порушення митних правил митницю.
 
Важливо, що протокол про порушення, може бути складений митником за відсутності порушника, і вручений йому під час виїзду з України.

В середу 11 липня власники авто на єврономерах почали мітингувати у центрі Києва з вимогою скасувати постанову Кабінету міністрів №475 і внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти №8487 і №8488. Згадана урядова постанова відкрила українським поліцейським доступ до митної бази "Інспектор-2006", а законопроекти №8487 і №8488 знижують акциз на розмитнення машин.

Також нагадаємо, на вулиці Шовковичній у Києві автівка з нардепом Павлом Пинзеником збила учасника протестів власників авто з іноземною реєстрацією.