У Харкові батько закатував 3-річного сина: соцслужби проігнорували скарги на знущання

10:15, 10.07.2018
У Харкові батько закатував 3-річного сина: соцслужби проігнорували скарги на знущання

Дитина після знущань батька померла в лікарні

У Харкові чоловік вбив свою 3-річну дитину, у результаті чого директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді одного з районів міста підозрюється у службовій недбалості, адже чиновників інформували про садиста.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

"Харківська місцева прокуратура № 2 затвердила повідомлення про підозру директору Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді одного з районів міста за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки)", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що до директора соцслужби на початку вересня 2017 року звернувся чоловік із проханням забрати з родини його сестри двох малолітніх дітей 6 та 3 років. Чоловік розповів, що батько родини систематично б’є дітей.

За даними слідства, директор центру організувала перевірку у сім'ї лише на папері: місце проживання ніхто не відвідував. При цьому документи щодо перевірки склали формально – зі слів матері малюків, яка інформацію про насилля в сім’ї заперечила.

А вже наприкінці того ж місяця 3-річного хлопчика з цієї родини швидка доправила до лікарні, де від чисельних травм та фізичного виснаження він помер.

Як з’ясувалося, загиблого малюка та його старшого брата систематично бив батько. При цьому все відбувалося у присутності матері, однак вона навіть не намагалася зупинити знущання.

Після чергового побиття у серпні 2017 року у 3-річного хлопчика була переламана нога. А за кілька днів батько зламав сину ще і ребра. Дитина перестала ходити. Та, замість того, щоб відвезти малюка у лікарню, батько продовжував катувати дитину.

Як наслідок, у хлопчика виникла ще й тяжка черепно-мозкова травма. Увесь цей час дитина страждала від фізичного болю та тривалий час нічого не їла. Потім – впала у кому.

Навіть після цього батьки не зверталися до лікарів. Швидку медичну допомогу викликала знайома матері, яка прийшла у гості. Однак врятувати хлопчика не вдалося.

"Відповідно до висновків експертів смерть дитини настала внаслідок голоду і постійного фізичного та психологічного насильства, що мало характер особливого мучення і тривало більше року", - розповів керівник місцевої прокуратури Олександр Фільчаков.

За недбале ставлення до своїх обов’язків, що призвело до трагедії, 48-річній посадовиці загрожує до 5 років позбавлення волі.

Крім того, обвинувальний акт стосовно батьків загиблого хлопчика наразі перебуває на розгляді суду.

26-річній матері інкримінується злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ст. 166, ч. 2 ст. 121 КК України).

31-річному батьку - катування, умисне нанесення тілесних ушкоджень та умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ч.1 ст. 127, ч.1 ст. 122, ч. 2 ст. 121 КК України).

На вимогу прокуратури чоловік на сьогодні перебуває під вартою. До жінки застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.