Папа Римський позбавив сану за екзорцизм дев'ятьох монахів з Тернопільщини

15:12, 21.03.2018
Папа Римський позбавив сану за екзорцизм дев'ятьох монахів з Тернопільщини

Отець Антоній-Григорій (Роман Планчак) (Фото 0352.ua)

Папа Римський Франциск затвердив декрети про позбавлення монашого сану отця Планчака та інших восьми монахів з Тернопільщини, які проводили  обряди екзорцизму без спеціального дозволу.

 

Про це повідомляє з посиланням на УГКЦ агентство «Укрінформ» у середу.

 

«Святіший отець Франциск затвердив декрети архиєпископа і митрополита Василя (Семенюка) про позбавлення монашого сану дев’яти монахів.  Ці особи є колишніми членами монастиря Святого Теодора Студита в с. Колодіївка Тернопільської області. Тепер вони незаконно перебувають у с. Посіч Івано-Франківської області. Згідно із затвердженими декретами, вони втрачають приналежність до монашого сану, не мають права носити монаший одяг, втрачають усі права і позбавляються всіх обов’язків, які випливають зі складання монаших обітів, та не можуть більше називати себе монахами», - йдеться у повідомленні.

 

Також зазначається, що згідно з нормами церковного права, отці Планчак і Костевський не мають права священнодіяти. Вони не можуть служити Божественної Літургії, уділяти Святі Таїнства та здійснювати інші богослужіння у храмі чи поза ним, зокрема звершувати будь-які прилюдні моління за хворих, екзорцизми чи подібні практики.

 

Це рішення Папи Римського Франциска є остаточним і не може бути оскаржене.

 

Про сестру Марію Баран із монастиря у Великих Бірках почали говорити у 2004 році.  Вона начебто чула голос Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Пресвятої Богородиці та окремих святих. Деякі «послання» записував о. Антоній Григорій Планчак. Священик підтверджував їх вірогідність і походження від Бога, не маючи на це повноважень, про що офіційно заявили в  Синоді УГКЦ.

 

У  монастирях було проведено кілька канонічних візитацій (перевірок). Під час перевірок виявили багато порушень дисципліни. Частина ченців не дотримувалися уставу, а в діяльності керувалася вказівками «пророчиці». 

 

Для остаточних висновків у монастирях працювала спеціальна комісія, створена розпорядженням глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.  Вона не виявила жодних ознак того, що «об’явлення», чи «голоси», с. Марії Баран та інших сестер монастиря Введення в храм Пресвятої Богородиці мають надприродне походження. Натомість, було стверджено, що ті, хто їх поширює, маніпулюють поняттями чернечого послуху та духовного проводу.

 

Після  висновків  комісії  відбулася реорганізація монастиря Святого Теодора Студита у с. Колодіївка.  Братія монастиря на чолі з ігуменом Марком (Шняком) прийняла рішення церковної влади і продовжує монаше життя в с. Колодіївка згідно з монашою традицією і правилами.

 

Натомість частина монахів не прийняла зауважень церковної влади і відмовилася її слухати. Вони продовжували порушувати монаші правила і остаточно незаконно поселилися в с. Посіч Івано-Франківської області. Вони не бажали виправити своєї поведінки. Після відповідних попереджень дев’ять монахів були позбавлені з монашого сану.