Справа Мартиненка: під домашнім арештом опинився ще один фігурант

11:37, 27.02.2018

Колишній керівник відокремленого підрозділу НАЕК "Енергоатом", якого підозрюють у завданні збитків цьому держпідприємству, перебуває під домашнім арештом і має носити електронний браслет.

 

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро у вівторок.

 

За даними НАБУ, колишній чиновник впродовж останніх трьох місяців перебував у розшуку – його затримали в аеропорту "Бориспіль" 22 лютого.

 

За версією слідства, підозрюваний виступав представником компанії "Bradcrest Investments S.A." (Панама).

 

"Зокрема, особисто домовлявся з представниками "Skoda S.A" щодо розмірів перерахувань "відкатів" та підписував документи, які стали підставою для перерахування коштів на розрахункові рахунки компанії "Bradcrest Investments S.A.", єдиним власником (бенефіціаром) якої є екс-народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу", – уточнює  НАБУ.

 

І додає: "На рахунку зазначеної компанії у швейцарському банку за запитом Національного бюро арештовано кошти у сумі, еквівалентній 86,4 млн грн (3,2 млн швейцарських франків)".

 

Наразі підозрюваному, дії якого кваліфіковано за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України, обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. На нього також покладено обов’язок носити засіб електронного контролю та здати паспорти.

 

НАБУ нагадує, що розслідування за фактом заволодіння коштів "Енергоатома" в розмірі 6,4 млн євро детективи зареєстрували у грудні 2015 року.

 

У листопаді 2017 року це провадження об’єднали з розслідуванням фактів заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США.

 

Наразі в об’єднаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 11 особам, із яких 4 перебувають у розшуку.

 

Серед підозрюваних – чинні керівники ДП "СхідГЗК", державного концерну "Ядерне паливо", НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" та структурного підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом".

 

9 січня 2018 року екс-голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку та його захисникам відкрили доступ до матеріалів кримінального провадження.

 

У жовтні 2017 року НАБУ й САП повідомили про підозру у заволодінні майном "Енергоатома" Мартиненку й його ймовірному спільнику, керівнику структурного підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом".