Документальний фільм про Василя Сліпака «Міф» вийшов у прокат

19:09, 08.02.2018
Документальний фільм про Василя Сліпака «Міф» вийшов у прокат

Василь Сліпак отримав звання Героя України посмертно (фото із соцмереж)

В прокат вийшов документальний фільм про загиблого добровольця та зірку світової опери Василя Сліпака під назвою "Міф".

Побачити фільм "Міф" можна у кінотеатрах Києва, Дніпра, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Полтави, Сум, Тернополя, Харкова, Херсона і Чернігова.

"Міф" - нова робота Леоніда Кантера та Івана Яснія (це вже третій фільм цього режисерського дуету) розповідає про життя та смерть Василя Сліпака, соліста Паризької опери та воїна-добровольця. Робота над фільмом тривала 17 місяців.

"Львів є великою частиною нашого фільму. У нашому фільмі три частини – Львів, Париж та фронт. Це була дуже складна робота. Ми почали її власним коштом та з власної ініціативи. Ми отримали відео від дуже великої кількості людей. Його було так багато, що ми зрозуміли, що проект має бути більшим. Тоді ми оголосили збір коштів, щоб залучити необхідних фахівців. Згодом ми виграли пітчінг Держкіно, і тоді стало зрозуміло, що ми зможемо зробити фільм таким, яким ми би хотіли. Більшість наших задумів було реалізовано", - говорить режисер Леонід Кантер.

Під час зйомок фільму команді допомагав брат Василя Сліпака Орест.

Василь Сліпак народився у Львові, але згодом переїхав до Франції, де прожив 19 років та мав усе: ім’я, успішну кар’єру на світових оперних сценах, друзів та кохання. У червні 2016 року він загинув від кулі снайпера на фронті. За 5 днів стало відомо, що українські військові ліквідували снайпера, який поцілив у Василя Сліпака.

Під час подій на Майдані він брав участь у демонстраціях в Парижі, згодом долучився до волонтерського руху. Проте цього йому видавалось замало і він пішов добровольцем, обравши собі псевдо "Міф" на честь улюбленої оперної партії, Мефістофеля.

Автори фільму використали надзвичайно багато архівного відео.

"Режисери, які працювали над фільмом, зробили колосальну роботу. Вони знайшли різних людей, які працювали з Василем. Також вони були на фронті, зустрічалися з різними людьми і там", - розповів Орест Сліпак, старший брат Василя.

Режисери поєднують інтерв'ю, фотографії, архівне відео тощо. Вони вдало поєднують це з казкою Джанні Родарі "Джельсоміно у країні брехунів", яка з'являється у фільмі у вигляді анімації. Виконав її музикант та художник Юрій Журавель.

Музику до фільму написали близький друг Василя Сліпака, композитор Євген Гальперін, який співпрацював із Люком Бессоном, а також Роман Григорів, Ілля Разумейко та Едуард Приступа.