Лілія Гриневич обіцяє вчителям чергове підвищення зарплати

17:02, 04.02.2018
Лілія Гриневич обіцяє вчителям чергове підвищення зарплати

Лілія Гриневич вважає зарплату вчителів недостатньою.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич запевняє, що на вчителів очікує чергове підвищення заробітної плати з вересня 2018 року. За її словами, вчителі не є найнижче оплачуваною категорією бюджетників, адже після підвищення зарплати вчитель у школі отримує від шести до восьми тисяч гривень.

 

Про це пані Гриневич повідомила в ефірі "Радіо Свобода".

 

"Вчителі у 2017 році надзвичайно вирвалися вперед. Саме вчителям з 1 січня 2017 зарплата була підвищена на 50%. У єдиній тарифній сітці ми їх просунули на два тарифні розряди догори. Зараз зарплата – від шести до восьми тисяч гривень. Якщо йдуть надбавки, як у місті Києві, ще для керівників, може бути і 10 тисяч гривень", – повідомила міністр.

 

При цьому Лілія Гриневич визнає, що цього недостатньо.

 

У 2018 році також заплановане підвищення зарплат вчителям і вихователям дитсадків.

 

"Вихователям (дитячих садків – ред.) підвищили з 1 вересня 2017 року. З 1 січня підвищуємо знову вчителям орієнтовно на 25%, усі бюджетники, у тому числі вихователі та інші, матимуть підвищення на 10%. А з 1 вересня 2018-го пропонуватимемо, щоб місцеві бюджети зробили підвищення, яке ми робимо за рахунок центральної державної субвенції для вчителів і для інших категорій педагогічних працівників", – зазначила Гриневич.

 

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що зарплати вчителів зростуть в середньому на 1,5 тисячі гривень з січня 2018 року.