В Одесі затримали колишнього директора Адміністрації морських портів Амеліна

18:37, 29.01.2018
В Одесі затримали колишнього директора Адміністрації морських портів Амеліна

Адрій Амелін затриманий через оборудки в портах Маріуполя і Бердянська.

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали колишнього директора Адміністрації морських портів України Андрія Амеліна і кількох його колишніх заступників під час обшуків в Одесі у понеділок.

 

Про це повідомляє видання "Думская" з посиланням на власні джерела у правоохоронних органах.

 

"Серед осіб, затриманих сьогодні – колишній директор Адміністрації морських портів України Андрій Амелін і його заступники", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас, у НАБУ повідомили пресі, що детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проводять обшуки на території Одеської, Миколаївської областей та міста Києва.

 

Зазначається, що 29 січня обшуки проводяться в рамках розслідування, пов’язаного з ймовірними фактами зловживань при закупівлі послуг з днопоглиблення у Бердянському та Маріупольському морських портах у 2015 та 2016 роках.

 

Про деталі проведення слідчих дій в антикорупційному бюро пообіцяли повідомити згодом.

 

Тоді як на сайті Адміністрації морських портів опублікували лише повідомлення про співпрацю з НАБУ з питань розслідування зловживань в 2015-2016 роках.

 

В повідомленні йдеться, що в проведенні слідчих дій, в рамках яких НАБУ проводить обшуки, фігурують посадові особи, "пов’язані з попереднім керівництвом ДП "АМПУ".

 

Зазначається також, що йдеться про кримінальне провадження за фактом привласнення в 2015 році коштів посадовими особами ТОВ "Техморгідрострой" за попередньою змовою з посадовими особами АМПУ.

 

Дозвіл на проведення обшуків НАБУ отримало від слідчого судді Солом'янського райсуду Києва.

 

За неофіційними даними, йдеться про справу щодо договорів від 2015 року із компанією "Техморгідрострой" на виконання робіт із днопоглиблення в Бердянському і Маріупольському портах.

 

Договори тоді викликали сумніви в правоохоронці щодо прозорості конкурсів.

 

В липні 2016 році Андрію Амеліну повідомили про підозру у привласненні 3,5 млн гривень державних коштів.

 

В серпні 2016 Шевченківський районний суд Києва не заарештував підозрюваного і відпустив його під заставу в розмірі 1,4 млн грн.