В окупованому Луганську нунцій Ватикану молився за мир

13:44, 18.12.2016
В окупованому Луганську нунцій Ватикану молився за мир

Нунцій Ватикану Клаудіо Гуджеротті в луганському римо-католицькому храмі.

Нунцій Ватикану в Україні Клаудіо Гуджеротті відслужив недільну службу в луганському римо-католицькому храмі Різдва Пресвятої Діви Марії.

 

Про це повідомляє агенція «Укрінформ», посилаючись на настоятеля храму Гжегоша Рапу.

 

«Я дуже щасливий, що за тиждень до католицького Різдва, і трохи більше за календарем, за яким будуть святкувати згодом греко-католики, я маю можливість бути разом з вами. Папа відправив мене сюди з такими словами: «Скажи їм, що я з ними, скажи це голосно. Скажи їм, що я про них не забуваю, я щодня молюся, щоб ця війна скінчилася», - переказав промову нунція настоятель Рапа.

 

Разом із нунцієм Ватикану службу вів єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-католицької церкви Ян Собіло.

 

Наприкінці служби парафіяни подякували послу Ватикану за візит, а також вручили гостю сувенірну запальничку у вигляді мушкета і рушник із зображенням голубів миру, «як відображення сьогоднішніх атрибутів Луганщини».

 

Саме під час розмови з ксьондзом відбувалася зустріч Клаудіо Гуджеротті і Яна Собіло з керівниками Луганської єпархії УПЦ Московського патріархату.

 

Але Гжегош Рапа відмовився повідомити зміст перемовин представників двох концесій, пославшись на те, що він на них не був допущений, а потім не матиме можливостей поспілкуватись із церковним начальством, оскільки воно «поспішатиме до вечора виїхати через один з контрольно-пропускних пунктів у Донецькій області, а він сам прямує до свої парафіян у Кадіївку» (колишня назва міста Стаханов, воно теж розташоване на окупованій території – Ред.).

 

Відомо, що напередодні Клаудіо Гуджеротті відвідував окупований Донецьк. Папський нунцій також зазначив інформаційним ресурсам Луганська і російським ЗМІ, що папа рисмський Франциск не може наразі прибути на Донбас, але "дуже хотів би бути серед вас".