У Вінниці студентів навчать виготовляти зброю

20.07.2016
У Вінниці студентів навчать виготовляти зброю

Вступна кампанія у самому розпалі, тому відкриття нових спеціальностей для деяких абітурієнтів є знахідкою. Новий напрям вирішив відкрити Вінницький національний технічний університет. Цей заклад першим в Україні заснував факультет конструювання стрілецької зброї. За словами ректора вишу Володимира Грабка, «час і обставини самі спонукають на розвиток таких спеціальностей».
 
Студенти, яким вдасться пройти на цю спеціальність, вивчатимуть специфіку виготовлення пістолетів, снайперських гвинтівок, кулеметів та автоматів. У навчальному закладі сподіваються, що випускники реалізуються в цій галузі й після закінчення університету зможуть отримати високооплачувану роботу і працювати на найкращих підприємствах України.
 
За словами керівництва вишу, на сьогодні в країні справді бракує висококваліфікованих фахівців-конструкторів, готових присвятити все своє життя виготовленню зброї, тому університет і відкриває таку спеціальність. 
 
У ВНЗ наголошують, що практику студенти, які здобуватимуть цей фах, проходитимуть на одному з найкращих держпідприємств «Форт», що у Вінниці. Саме там діє експериментальна лабораторія, де молодь зможе застосувати на практиці набуті знання.
 
Вінниця створює справді класну зброю, яка використовується для спорядження спецпідрозділів. СБУ, Управління Держохорони, Держприкордонслужби, бригади швидкого реагування Національної гвардії України оснащені штурмовою гвинтівкою «Форт-221». 
 
«Звісно, створення лазерних, електромагнітних і решти фантастичних зразків стрілецької зброї в Україні в близькому майбутньому малоймовірне. Але і перспективи розвитку класичних стрілецьких видів озброєння теж дуже привабливі», — iдеться в коментарі прес-центру університету.
 
Вінницький національний технічний університет вже неодноразово довів, що має базу для підготовки фахівців воєнної тематики. Так, півроку тому науковці та студенти вишу створили і подарували українським військовим невидимого крилатого розвідника БАК — безпілотно-авіаційний комплекс, до якого входять два літаки та спеціально оснащений автомобіль. Цей унікальний  дрон є цілковитим роботом, що не потребує радіоуправління і не випромінює жодних радіосигналів.
 
Працює «мовчки», тож на висоті 200-300 метрів його важко помітити і майже неможливо виявити. Може працювати годину на відстані 15 кілометрів при швидкості вітру до 12 метрів на секунду і температурі повітря до мінус 20 градусів. Безпілотник дозволяє, крім видимого діапазону, використовувати тепловізійну зйомку та покривати за один виліт смугу шириною до 280 метрів.
 
«Такі спеціалісти мають бути затребуваними на заводах, які виготовляють зброю. Україна повинна мати свою якісну зброю, враховуючи складну ситуацію в країні. Ми весь час слідкуємо за ринком і весь час відкриваємо нові спеціальності. Ось, наприклад, нещодавно відкрили спеціальність «автоматизація комп’ютерних технологій», і зараз на неї — просто паломництво.
 
Сподіваємося, що «конструювання стрілецької зброї» матиме ще більший попит», — прокоментував «УМ» ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко.