Донецькому національному університету присвоїли ім’я Василя Стуса

14:29, 11.06.2016
Донецькому національному університету присвоїли ім’я Василя Стуса

"Стусівський університет відбувся", - привітав колег ректор Роман Гринюк. (https://www.facebook.com/donnu.edu.ua)

Колектив Донецького національного університету проголосував за присвоєння університету імені українського письменника та правозахисника Василя Стуса, який виріс і навчався в Донецьку, куди втекли його батьки від примусової колективізації.

Відповідне рішення на конференції в п'ятницю підтримала більша частина колективу.

"За результатами голосування конференції трудового колективу прийнято рішення про надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса. "За" проголосували - 75 членів з 105", - повідомляють сторінці університету на Facebook.

На брифінгу, який відбувся після конференції, ректор ДонНУ Роман Гринюк повідомив, що на наступному тижні університет буде звертатися до Міністерства освіти і науки України, щоб затвердити це рішення.

«Це історичне, доленосне рішення і дуже відповідальне з моральної точки зору. Тепер університет має довести саме цей рівень, рівень Стусівського університету», - зауважив Роман Гринюк. При цьому він висловив сподівання, що студенти вступатимуть на перший курс вже до Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Нагадаємо, що Донецький національний університет розколотий. Частина викладачів залишилася в окупованому Донецьку, а частина, дотримуючись рішення Міністерства освіти України, переїхала до Вінниці.

Як відомо, Василь Стус свого часу навчався на історико-філологічному факультеті педагогічного інституту Донецька, який пізніше став Донецьким національним університетом.