Мазепинці: як козаки Український Південь підкорювали, відео

08:10, 20.01.2021
Мазепинці: як козаки Український Південь підкорювали, відео

Проєкт "Український Південь" покликаний деконструювати історичні міфи про заселення цього краю.

Український інститут національної пам’яті презентував другий ролик проєкту краєзнавчих лекцій "Український Південь" присвячений історії переселення мазепинських козаків у південні регіони країни.

 

Як інформує Україна молода, у черговому просвітницькому відео йдеться про освоєння козаками Одещини.

 

"Ім'я видатного українського гетьмана Івана Мазепи та зазначеного московською пропагандою "Дикого поля" для багатьох не переплітається, а даремно. Бо свій земний шлях гетьман Мазепа завершив тут — на березі Дністра", - розповідає начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

 

Зауважимо, що проєкт краєзнавчих лекцій "Український Південь" покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями.

 

Ролик розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті.

 

Консультантом у ролику виступив доцент кафедри Історії України ОНУ ім. І.Мечникова Володимир Полторак.

 

 

На думку істориків, як повідомляла "УМ", упродовж гетьманування Іван Мазепа найважливішим завданням для себе як державного діяча бачив здобуття миру для Української держави.