Безстрашні журналісти з України, Кенії та Йорданії нагороджені премією ICFJ Knight

15:23, 13.06.2024
Безстрашні журналісти з України, Кенії та Йорданії нагороджені премією ICFJ Knight

Журналістка-розслідувачка Валерія Єгошина стала лауреаткою міжнародної премії ICFJ Knight Awards. (Фото ICFJ)

Однією з трьох лауреатів міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards) стала журналістка-розслідувачка проєкту «Схеми» на Радіо Свобода Валерія Єгошина.

 

Як інформує УМ, переможців оголосив Міжнародний центр журналістів (ICFJ).

 

Нагороду вручають на знак визнання виняткового впливу журналістів та їхньої відданості викриттю неправомірних дій.

 

Крім Валерії Єгошиної, відзнаку отримали репортер Джон-Аллан Наму з Кенії та редакторка Рана Саббах з Йорданії.

 

«Ці журналісти виділяються своєю відважною роботою, викриваючи зловживання владою в місцях, де це дуже складно і небезпечно. Від корупції до воєнних злочинів – їхня видатна журналістська робота призвела до більшої підзвітності та змін», - сказала президентка ICFJ Шарон Мошаві.

 

Журналістку «Схем» Валерію Єгошину відзначили за документування впливу війни РФ на Україну, розслідування воєнних злочинів російської армії, викриття корупційних схем на українських військових контрактах. Окремо члени журі відмітили репортажі Єгошиної з деокупованих територій, а також навички технічного аналізу запису мобільних телефонів та супутникових знімків.

 

«Маю велику честь стати цьогорічною переможницею міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards) від International Center for Journalists.

 

Тішуся, що моя робота для Схеми: корупція в деталях - RFERL Радіо Свобода, пліч-о-пліч у команді, з якою ми - єдиний спрацьований механізм та взаємопідтримка, так високо оцінена», - написала журналістка «Схем» Валерія Єгошина у Facebook.

 

Нагородження переможців відбудеться на гала-вечорі у Вашингтоні 14 листопада.

 

Нагадаємо, що раніше українська журналістка Анна Власенко отримала нагороду від найбільшого шведського жіночого видання Femina в номінації «Голос року» за блог про життя українських жінок під час війни.

 

Як повідомляла УМ, оголошено номінантів журналістської премії імені Георгія Ґонґадзе.