#НіВизнаннюОРДЛО: всеукраїнська акція проти легітимізації бойовиків

17:25, 24.03.2020
#НіВизнаннюОРДЛО: всеукраїнська акція проти легітимізації бойовиків

Петиція до президента Володимира Зеленського з вимогою відкликати підписи представників України під Протоколом, 21 березня зібрала необхідні 25 тисяч підписів за рекордні п’ять діб.

24 березня, в Україні проходить Всеукраїнська онлайн-акція #НіВизнаннюОРДЛО .

 

Як повідомили організатори, дату проведення обрали через те що, на 25 березня запланована онлайн-зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінському форматі, на якій ймовірно створять так звану Консультативну раду з російськими бойовиками з ОРДЛО.

 

“Створення цієї ради, яка фактично легалізує проросійських сепаратистів і перетворює Росію зі сторони конфлікту в посередника, обумовлене Протоколом від 11 березня, який підписали представники України Леонід Кучма та Андрій Єрмак“, – йдеться у повідомленні ГО “Відсіч”.

 

Петиція до президента Володимира Зеленського з вимогою відкликати підписи представників України під Протоколом, 21 березня зібрала необхідні 25 тисяч підписів за рекордні п’ять діб.

 

“Вимоги учасники акції полягають у негайному розгляді петиції президентом, а також у відмові від будь-яких форм легалізації маріонеткових окупаційних режимів”, – зазначають організатори онлайн-заходу.

 

Акція розпочалася о 8 ранку і триватиме до 8-мої вечора. Правила каратниу забороняють збиратися в одному місці більш як десятьом людям, тому протест організували онлайн.

 

Для участі у акції потрібно зробити імпровізований плакат з гаслом та назвою акції #НіВизнаннюОРДЛО, і завантажити фото 24 березня у соцмережі під хештегом #НіВизнаннюОРДЛО, тегнувши у фейсбуці подію, своїх друзів-однодумців та сторінку офіс президента України.

 

Нагадаємо, Тристороння контактна група по Україні проведе переговори, заплановані на 25 березня у Мінську, в форматі відеоконференції через загрозу коронавірусу.

 

Як повідомляла УМ,  11 березня учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську підписали домовленості про створення “консультативної ради” – органу, який фіксує суб’єктність ОРДЛО, а Росія перебуває лише в статусі гаранта-спостерігача, на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

 

Чотири десятки нардепів фракції «Слуга народу» виступили проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО.