УГКЦ та ПЦУ погодили спільне бачення майбутнього Собору Святої Софії

15:56, 22.03.2019
УГКЦ та ПЦУ погодили спільне бачення майбутнього Собору Святої Софії

Жодна з конфесій не може претендувати на одноосібне посідання Собору Святої Софії.

 

У цьому переконаний Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

 

Владика розповів, що в розумінні вірян Свята Софія – це не об’єкт нерухомості, а символ спільного коріння українських християн, пише "Українська правда. Вибори".

 

"Святософійський собор є матірним храмом усіх наших кафедральних соборів. На сьогоднішній день ми бачимо, що Собор Святої Софії є скарбом усього українського народу", – зазначив Святослав Шевчук.

 

Глава УГКЦ розповів, що був щиро вражений обуренням Православної церкви України провести молитву в храмі. Однак, попри це, міжцерковні відносини УГКЦ та ПЦУ залишилися позитивними.

 

"Наші стосунки є досить позитивними. З обох сторін ми бачимо бажання разом співпрацювати для добра українського народу. Ми здобули цілий багаж добрих стосунків. Варто згадати, наприклад, той стосунок, який існував між моїм попередником Блаженнішим Любомиром та Патріархом Філаретом, – запевняє Святослав Шевчук. – І ми собі поставили завдання, що цей скарб ми не маємо права у будь-який спосіб розтратити по дорозі. Навпаки, ми хочемо його розвивати".

 

Після непорозуміння між настоятелями обох церков відбулася зустріч, на якій погодили спільне бачення Святософійського храму.

 

"Нам дуже важливо, щоб це було загальноприйнятим консенсусом. Часом ми чуємо таку фразу: хто посідає Святу Софію, той посідає Україну. Як на мене, такого типу мислення є дуже небезпечним і цілком нецерковним. Тому що ми тоді дивимося на цю велику духовну святиню як на якийсь матеріальний об’єкт, як на інструмент для якоїсь іншої мети", – пояснив священослужитель. 

 

Нагадаємо, глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав наприкінці богослужіння у неділю 17 лютого, анонсував проведення Божественної літургії у Софійському соборі в Києві з нагоди свята Благовіщення.
 
Однак патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет закликав главу УГКЦ Блаженнішого Святослава відмовитись від проведення прощі та звершення Божественної Літургії у соборі Святої Софії.
 

 

У свою чергу митрополит Епіфаній надіслав лист главі УГКЦ Блаженнійшому Святославу з пропозицією зустрітися з приводу літургії УГКЦ у Святій Софії.
 
7 березня, відбулася зустріч глави УГКЦ блаженнішого Святослава з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм, під час якої стало відомо, що Софійський собор тимчасово закритий для богослужінь.