Українці набирають сили: Столтенберг оцінив прогрес контрнаступу ЗСУ

13:06, 07.09.2023
Українці набирають сили: Столтенберг оцінив прогрес контрнаступу ЗСУ

Столтенберг відзначив значну замінованість, яка ускладнює просування Збройних сил України. (nato.int)

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголошує, що українські війська змогли прорвати російську оборону і досягли прогресу в контрнаступі.

 

На його думку, відтак, роійська армія вже не є другою найсильнішою у світі, а лише другою найсильнішою в Україні.

 

Як інформує Україна молода, про це пан Столтенберг заявив під час виступу перед європарламентарями, передає офіційний сайт Європейськоо парламенту в четвер.

 

«Українці поступово набирають сили, і це доводить важливість нашої підтримки, а також нашу здатність і готовність продовжувати цю підтримку», – сказав генек Альянсу з трибуни.

 

І додав: «Коли росія розпочала своє вторгнення, її армія вважалася другою найсильнішою у світі. Зараз російська армія є другою найсильнішою в Україні».

 

За його словами, йдеться про важкі бої, але «українські сили змогли прорвати оборонні лінії російських військ, і вони просуваються вперед».

 

Столтенберг відзначив значну замінованість, яка ускладнює просування Збройних сил України.

 

"Але українці вирішили розпочати наступ, тому що вони збираються звільнити свою землю, і вони роблять успіхи. Можливо, не так швидко, як ми сподівалися, але вони поступово просуваються вперед, приблизно по 100 метрів на день", – сказав генсек НАТО.

 

І наголосив: "Навряд чи в будь-якій війні ми побачимо лише перемоги тієї сторони, яку ми підтримуємо. Будуть і погані, і хороші дні. Ми повинні бути з Україною не лише в добрі часи, але й у погані".

 

Очільник Альянсу також акцентував, що "ми підтримуємо їх, коли вони перемагають, і коли вони програють, ми з Україною".

 

Як повідомляла «УМ», Ентоні Блінкен перебуває з дводенним офіційним візитом в Україні. Під ча зустрічі з главою МЗС України Дмитром Кулебою Ентоні Блінкен сказав, що Вашингтон бачить прогрес українського контрнаступу, і Штати подбають про те, щоб Україна і зараз, і в довгостроковій перспективі мала необхідну допомогу.

 

Тоді як президент Зеленський, під час зустрічі, з Блінкеном розповів йому про ситуацію на фронті.