Шлях до компенсацій: у Рейк’явіку 43 держави схвалили угоду про реєстр збитків від агресії рф

11:55, 17.05.2023
Шлях до компенсацій: у Рейк’явіку 43 держави схвалили угоду про реєстр збитків від агресії рф

Зеленський під час виступу в Ісландії на саміті Ради Європи. (Фото Офісу президента)

Угоду про реєстр збитків від агресії рф підписано 17 травня на саміті Ради Європи в Ісландії 

 

Як інформує УМ, про це повідомляють із Рейк’явіка світові ЗМІ, а також Офіс президента

 

Угода, що буде підписана як договір Ради Європи,  і передбачає залучення також держав з-поза меж організації. Водночас окремі члени РЄ можуть також утриматися від підписання.

 

Станом на зараз створення реєстру збитків, що буде розташований у Гаазі, підтримали або пообіцяли підтримку після завершення внутрішніх процедур 43 держави, у тому числі усі держави G7 (включаючи США, Канаду та Японію, що не є членами Ради Європи). У складі Ради Європи – 46 членів. 7 держав-членів РЄ вирішили не долучатися до даної "антиросійської" домовленості.

 

Договір передбачає створення бази даних для фіксації доказів втрат або збитків, завданих державі Україна, фізичним та юридичним особам через протиправні дії РФ, починаючи 24 лютого 2022 року. Також у цю базу даних будуть вносити фінансові претензії постраждалих до РФ. Передбачається, що узгоджені та підтверджені претензії будуть реалізовані згодом, коли міжнародна спільнота узгодить механізм компенсації та джерела його наповнення.

 

У офіційно підписаних в Рейк’явіку документах є посилання на цей майбутній механізм з позначенням того, що його ще мають узгодити.

 

Про те, як працюватиме механізм – дивіться у відеопоясненні "Європейської правди" з Рейк'явіка (прим: на момент запису відео було відомо про 41 державу-підписанта).

 

Додамо, що на саміті в Рейк'явіку Урсула Фон дер Ляєн закликала світ підтримати "мирну формулу" Зеленського.

 

Як повідомляла УМ,  російські терористи завдали $7 млрд збитків сфері української культури.