У Польщі викрили мережу російських шпигунів

18:05, 15.03.2023
У Польщі викрили мережу російських шпигунів

Російські шпигуни працювали на залізничних шляхах та об'єктах національної критичної інфраструктури

Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW) викрило шпигунську мережу, яка працювала на Росію й планувала здійснювати диверсійну діяльність в Україні.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пише RMF FM.

 

У межах розслідування співробітники ABW затримали шістьох людей, а на залізничних шляхах та об'єктах національної критичної інфраструктури через діяльність мережі було оголошено тривогу.

 

Затримані є іноземцями "з-за східного кордону", які, як передбачалося, працювали на російські спецслужби. Агенти ABW затримали їх у зв'язку з виявленням прихованих камер на важливих маршрутах і залізничних вузлах, які фіксували рух на коліях і передавали зображення в мережу.

 

Згідно з інформацією, отриманою RMF FM, йдеться насамперед про ділянки залізничних шляхів у Підкарпатському воєводстві – зокрема біля аеропорту в Ясьонці, неподалік від Жешува. Аеропорт є головним транзитним пунктом для західної зброї та боєприпасів для України.

 

Камери також були встановлені в інших частинах Польщі. У зв'язку зі спецоперацією співробітники служб і поліції приведені в стан підвищеної готовності. Особливу увагу правоохоронці приділяють безпеці стратегічно важливих залізничних шляхів у Польщі, а також посилено охорону ключових об'єктів критичної інфраструктури.

 

Зазначимо, що в останні місяці Польща кілька разів виявляла людей, підозрюваних у роботі на Росію. Лишень у січні цього року до суду країни була скерована справа проти росіянина й білоруса, яких звинувачують у шпигунстві. 
 

Як повідомляла УМ,німецький  спецагент  BND мав передати ФСБ координати поставлених Україні HIMARS.