США надали Україні другу партію озброєння, фото

13:39, 18.10.2021
США надали Україні другу партію озброєння, фото

Україна отримала від США другу партію озброєння та медичного майна (Фото: Міністерство оборони України)

Україна отримала черговий вантаж міжнародної технічної допомоги від уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Це вже друга партія від американських партнерів для потреб Збройних Сил України за результатами домовленостей, досягнутих під час нещодавнього візиту Президента Володимира Зеленського до США.

 

Як інформує УМ, про це 18 жовтня повідомили в пресслужбі Міноборони на своєму сайті.

 

«Станом на сьогодні здійснюється розвантаження другої партії товарів, які надійшли в межах даної угоди.

 

З метою досягнення повної взаємосумісності Збройних Сил України із країнами-членами НАТО, Кабінетом Міністрів реалізовано ініціативу Президента щодо постачання медичного майна та озброєння із боєприпасами», — заявив полковник медслужби, уповноважений командування Медсил ЗСУ з питань зовнішньоекономічної діяльності Олександр Матійчук сказав Матійчук.

 

 

Зазначається, що найближчим часом очікується надходження ще однієї, третьої партії вантажу від уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Нагадаємо, що 10 жовтня прибув перший вантаж допомоги від уряду США, що включав медичне майно, озброєння, боєприпаси та ін.

 

Окрім раніше погодженого обсягу 250 млн доларів, Україна отримує від американських партнерів медичне майно, озброєння, необхідні боєприпаси, високоточне озброєння та засоби радіолокаційного спостереження ще на 60 млн доларів. Вантажі надходять декількома партіями.

 

Зауважимо, що під час робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до США підписано Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерствами оборони України та США і міжурядову Угоду про проєкти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки.

 

За інформацією Міноборони, починаючи із 2014 року Україна отримала матеріально-технічної підтримки від США на загальну суму понад 2 млрд доларів.

 

Як повідомляла "УМ", Україна до кінця 2021 року в рамках військової допомоги США отримає партію бронебійних систем Javelin.