Ексватажок «ЛНР» Ігор Плотницький заочно засуджений до довічного ув’язнення

16:29, 16.03.2021
Ексватажок «ЛНР» Ігор Плотницький заочно засуджений до довічного ув’язнення

Зрадник Ігор Плотницький втік, до Росії, де навіть потрапив до петербурзького СІЗО «Хрести».

Лідери незаконного збройного угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький, Олександр Гуреєв та Андрій Патрушев визнані винними у скоєнні теракту, що призвів до збиття літака ІЛ-76 та загибелі 40 десантників і дев’яти членів екіпажу 14 червня 2014 року в Луганському аеропорту.

 

Як передає Україна молода з посиланням на Радіо Свобода, відповідне рішення ухвалив Красногвардійський районний суд міста Дніпро.

 

Зазначається, що суд завершив розгляд кримінального провадження проти Плотницького, Гуреєва та Патрушева за скоєння теракту, що призвів до збиття літака ІЛ-76.

 

Усіх трьох заочно засудили до довічного ув’язнення.

 

Обвинувальний вирок склав понад сто сторінок тексту. Його зачитували в суді на двох засіданнях. Самих фігурантів судили заочно понад три роки.

 

Нагадаємо, у січні 2017 року прокуратура Дніпропетровської області повідомила, що передала до суду обвинувальний акт проти керівника угруповання «ЛНР» Ігоря Плотницького та двох командирів незаконних збройних формувань у справі збитого літака Іл-76.

 

Після цього процес не зміг розпочатися спочатку в Бабушкінському районному суді Дніпра через самовідводи суддів, а потім і в Красногвардійському суді – також через самовідвід спершу одного, а потім іншого судді.

 

Наприкінці 2017 року справу передали в апеляційний суд області для визначення підсудності, але той знову повернув її до Красногвардійського райсуду.

 

Нагадаємо, 14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу був збитий літак Іл-76МД. На його борту перебували 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади і дев’ятеро членів екіпажу. Усі загинули.

 

Як відомо, зрадник Ігор Плотницький втратив владу у терористичній «ЛНР» внаслідок перевороту у листопаді 2017-го. Втік, до Росії, де навіть потрапив до петербурзького СІЗО «Хрести» за розкрадання 1 млрд доларів, виділених Росією на ОРЛО.