Крим мають забезпечувати водою російські окупанти

10:01, 14.09.2020
Крим мають забезпечувати водою російські окупанти

Катастрофічну ситуацію з водою у Криму погіршила небувала посуха 2020 року. (Фото представництва президента в АРК)

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим у чергове наголошує, що забезпечення водопостачання в анексованому Росією Криму є відповідальністю окупанта.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це йдеться у повідомленні представництва президента України в АРК у соцмережах.

 

У представництві зазначили, що водопостачання Криму та Севастополя «є досить дорогим заходом для Російської Федерації як держави-окупанта», саме тому вона намагається схилити Україну до відновлення водопостачання на цих територіях.

 

«Проте Україна не повинна вирішувати проблеми, які постають перед державою-окупантом після шести років тимчасової окупації нею частини суверенної території України», – наголосили в представництві президента.

 

І додали, що відповідно до міжнародного права «держава-окупант відповідає за все, що відбувається на тимчасово окупованій території».

 

Зокрема, це частина перша статті 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (Четверта Женевська конвенція), яка передбачає, що держава-окупант зобов'язана за допомогою усіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матеріалами; зокрема, постачати необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, якщо ресурсів окупованої території виявиться недостатньо.

 

 

Так, у Зеленського відреагували на закиди Росії щодо водопостачання в Крим. У представництві президента підкреслили, що наведені російською стороною положення міжнародних договорів у галузі захисту прав людини не стосуються права на воду, зобов’язання з водопостачання чи постачання інших ресурсів, а стосуються гарантування і забезпечення інших прав людини.

 

Там також наголосили, що саме окупаційна влада відповідальна за вбивства, насильницькі зникнення та катування, які сталися в Криму з 20 лютого 2014 року.

 

«Абсолютно неприпустимою є ситуація, коли про можливе порушення права на життя та вчинення катувань говорить держава-окупант, за ефективного контролю якої сталися десятки вбивств, насильницьких зникнень, катувань українських та кримськотатарських активістів на тимчасово окупованій території», — наголошують у представництві президента Зеленського.

 

Тоді як окупаційна влада (зокрема, керований Кремлем «голова» Криму Сергій Аксьонов) заявляє, що потрібно порушити кримінальні справи щодо людей, які розпорядилися перекрити Північно-Кримський канал, який вода з материкової України потрапляла в Крим.

 

А офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова заявляла, що «водна блокада Криму» може розцінюватися як «порушення Україною своїх правозахисних зобов'язань, закріплених у міжнародних документах».

 

Як повідомляла «УМ», Україна передала Міжнародному кримінальному суду ООН в Гаазі заяви про порушення майнових прав українців в анексованому Криму та позасудові розстріли військових під Іловайськом та Дебальцевим.

 

Російські окупанти готові ввести у Криму надзвичайну ситуацію через небувалу посуху і катастрофічну ситуацію з водою.